Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Akcja bezpłatnego badania słuchu w Nowej Dębie

23-08-2013

          W dniu 6 września (piątek) w godzinach od 9 do 14 w Nowej Dębie na placu przy ul. Reja 7 obok siedziby Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej mieszkańcy będą mogli poddać się całkowicie bezpłatnym badaniom słuchu i skorzystać z konsultacji specjalistów firmy Słuchmed.

 

          ACS Słuchmed nieprzerwanie od wielu lat i po raz kolejny w tym roku, organizuje akcje bezpłatnych badań słuchu i porad specjalistów, proponując mieszkańcom naszej gminy możliwość skorzystania z bezpłatnych badań słuchu w „plenerze”.

Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Usłysz więcej dzięki obu uszom!”. Podczas tej edycji akcji pragniemy uświadomić mieszkańcom, że osłabienie słuchu w jednym uchu i nie podjęcie odpowiednio wcześnie rehabilitacji i leczenia – niemalże „automatycznie” może prowadzić do utraty słuchu w drugim uchu, co w konsekwencji znacząco wpływa na jakość życia.

          Najbardziej znaną i powszechną przyczyną stopniowego pogarszania się słuchu jest wiek. Nasz aparat słuchowy starzeje się razem z nami. Niewielu jednak wie, że ubytek słuchu, wynikający ze starzenia się naszego organizmu, wcale nie pojawia się po 70., ale już po 25. roku życia. Pogarsza się o 5-10 decybeli w przeciągu ok. 15 lat. O tym, jak szybko zaczniemy odczuwać skutki pogarszającego się słuchu, decyduje m.in. skłonność naszego organizmu, predyspozycje genetyczne. Niektórzy do późnej starości mogą niemieć żadnych wyraźnych problemów ze słuchem. U innych proces ten może postępować bardzo szybko. Co ważne, niedosłuch początkowo bywa niezauważalny. Tacy pacjenci trafiają do specjalisty, bo znajomi czy rodzina zwrócili im uwagę, że niedosłyszą. Albo oni sami zaczynają mieć problemy z komunikacją.

         Bez dokładnych badan specjalistycznych trudno jest wdrożyć odpowiednie leczenie. Ze specjalistą na pewno powinny skontaktować się osoby cierpiące na nawracające stany zapalne uszu i wszyscy ci, których dotykają niepokojące objawy. Prawda jest jednak taka, że medycyna nie wynalazła jeszcze lekarstwa, które pozwoliłoby zatrzymać ubytek słuchu, wynikający z innej przyczyny niż zmiany zapalne i choroby ucha środkowego. Każdy z nas, prędzej czy później, będzie słyszeć gorzej. Lekarz może jedynie zalecić pewne działania ochronno-profilaktyczne. Leczyć można dopiero skutek.

 

RL/MM

Lista aktualności

Komentarze

*
*
*