Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Przytulisko dla zwierząt w Osiedlu Dęba

14-04-2022

Po 25 latach przytulisko dla zwierząt w Nowej Dębie otrzymało nową lokalizację. Obiekt przy ulicy Ogrodowej w Nowej Dębie spełnia oczekiwania osób, którym dobro zwierząt leży na sercu. Zmiana miejsca spowodowana była umożliwieniem łatwiejszego dostępu dla wszystkich, którzy chcą zaangażować się w pomoc czworonogom.

Wokół zostało wybudowane ogrodzenie o wysokości 180 centymetrów wraz z bramą wjazdową, której szerokość wynosi 4 metry. Na terenie przytuliska postawiono pięć w pełni zadaszonych kojców. Ich podłoga jest drewniana, dzięki czemu zwierzęta mogą spać w lepszych warunkach. Wśród innych udogodnień należy wymienić utworzenie specjalnych korytek, które zapewniają odprowadzanie wody z kojców. Ściany boczne i tylne boksów podzielone są na pół – od dołu drewno, od góry panel 3D 5,5mm. Przednia ściana w całości wykonana jest z panelu 3D 5,5mm. Kojce posiadają furtki wejściowe oraz obrotowe do karmienia. Na nieruchomości w obrębie działki powstało przyłącze wodociągowe oraz szczelny zbiornik na ścieki sanitarne. Zamontowana została również lampa solarno-ledowa NAVI TURBO 40A o mocy 40W i strumieniu świetlnym 6400 Lumenów. Na to zadanie gmina wydała w 2021 r. kwotę 120 tys. zł. W przyszłości planowana jest rozbudowa sieci energetycznej i uzbrojenie w przyłącze.

Na mocy podpisanej umowy z Gminą Nowa Dęba, organizacją prac przytuliska zajmuje się Pani Julia Arkuszyńska. Gmina zabezpiecza środki finansowe przeznaczone na realizację zadań wynikających z programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta i Gminy Nowa Dęba. Wśród zadań realizowanych za pieniądze budżetowe znajdują się m.in. zapewnienie opieki w schronisku oraz w miejscu przetrzymywania wyłapanych zwierząt przed przewiezieniem do schroniska (w tym zatrudnienie pracownika), szczepienia ochronne i inne zabiegi, a także dokarmianie psów i wolno żyjących kotów.

MR/PG
 

Lista aktualności