Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży U-18

25-07-2022

W dniach 15-17 lipca 2022r. w Bielsku – Białej odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyki. Duz sukces odnieśli młodzi zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba, którzy zdobyli dwa medale. Złoty medal zdobył Kacper Gołąbek w czasie 48,56,86 a srebrny jego kolega klubowy Kacper Łuc w czasie nowego rekordu życiowego 49,38,71 w chodzie na 10km. Medale te nie były niespodzianką, gdyż obydwaj byli zdecydowanymi faworytami. Trzeci na mecie Kacper Drobik wychowanek Roberta Korzeniowskiego dostał tzw. dubla czas 52,47,50. Bardzo dobrze zaprezentowała się siostra Kacpra Łuca Ola, która zajęła 8 miejsce  w chodzie na 5km w czasie nowego rekordu życiowego 28,35,49. Dużego pecha miała Zuzia Milczanowska, która w biegu na 1500m z przeszkodami na 500m przed metą na rowie z wodą skręciła nogę w kostce. W momencie kontuzji była na 3 miejscu w 2 serii.. W klasyfikacji medalowej zawodnicy MKS – STAL zajęli 13 miejsce, a w klasyfikacji punktowej 39 miejsce (23pkt). Należy podkreślić, że Kacper Gołąbek zdobył już 6 medali Mistrzostw Polski (4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy) i idzie w ślady swojego kuzyna Grzegorza Sudoła. Kacper Łuc zdobył 2 medale srebrne. Wszyscy są wychowankami trenera Juliana Zięby. Dużego pecha miała Agata Puzio wychowanka Dariusza Żaka, która była faworytką w biegu na 400m (kadra Polski juniorek U-18). Niestety kontuzja nogi wyeliminowała ją z Mistrzostw Polski. Była to duża strata dla klubu i reprezentacji województwa. Również z bardzo dobrej strony zaprezentował się wychowanek MKS – STAL, mieszkaniec Nowej Dęby, reprezentujący obecnie KS-SMS Szklarska Poręba Jaś Mokrzycki, który dzielnie walczył o medal brązowy , ostatecznie zajął 6 miejsce w czasie nowego rekordu życiowego 4,08,64. Zawodnicy MKS-STAL startowali dzięki dotacji finansowej Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba. Gratulacje dla wszystkich zawodników.