Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Informacje i ostrzeżenia

Sytuacja o sytuacji hydrologiczo-meteorologicznej na dzien 15 maja 2014r.

15-05-2014

Dobowe opady nie spowodowały istotnego wpływu na poziom wód w rzekach. Za ostatnią dobę przedstawiają się następująco: Bieszczady: 10-20 mm, Beskid Niski: 10-15 mm (na terenie województwa małopolskiego w zlewni Ropy 20-30 mm), Pogórze Karpackie: 5-10 mm, północna cześć województwa: 3-10 mm. W dalszym ciągu obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne wydane na teren województwa podkarpackiego.

Aktualnie poziom wód w rzekach na Podkarpaciu układa się w strefie stanów średnich i nie powoduje zagrożenia powodziowego. Opady deszczu na Podkarpaciu są mniejsze niż wcześniej prognozowali synoptycy. Jest to efektem szybko przemieszczającej się od wczoraj pierwszej strefy opadów znad Ukrainy przez teren województwa podkarpackiego w kierunku zachodnim Polski tj. woj. małopolskie i śląskie.

W ciągu najbliższej doby w związku z prognozowanymi opadami (wysokość opadu 20-30 mm, miejscami 40 mm) wystąpią wzrosty stanów wód z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych, punktowo w strefach intensywnych opadów na małych ciekach również alarmowych. Od północy 15/16 maja br. intensywność opadów powinna zmniejszyć się i sytuacja hydrologiczna powinna się ustabilizować.

Lista aktualności