Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Informacje i ostrzeżenia

Kolejne poszukiwania padłych dzików

09-03-2020

29 lutego i 7 marca na terenie gminy Nowa Dęba odbyło się planowane przeszukiwanie terenu w celu odnalezienia padłych dzików w związku z wystąpieniem wirusa ASF.

 

     W poszukiwaniach w sobotę 29 lutego uczestniczyli myśliwi, 26 druhów strażaków (OSP Poręby Dębskie, Alfredówka, Tarnowska Wola, Rozalin). Pracownik Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba Damian Bartłomowicz nadzorował przeszukiwania, będąc w stałym kontakcie telefonicznym z powiatowym lekarzem weterynarii Piotrem Ruckim. W trakcie przeszukiwania terenu nie znaleziono martwego dzika.


     Kolejne poszukiwanie padłych dzików odbyło się w sobotę 7 marca. Wzięli w nim udział myśliwi, 22 druhów strażaków (z jednostek OSP Alfredówka, Tarnowska Wola, Chmielów, Cygany i Rozalin) oraz pracownik UMiG Nowa Dęba. W trakcie przeszukiwania terenu gminy Nowa Dęba znaleziono martwego dzika w rejonie ul. 2 Września w Chmielowie.

 

     Po pobraniu próbek przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej z Tarnobrzega, padłego dzika zabrała firma utylizacyjna. Obecnie czekamy na wynik badania czy padły dzik był zarażony wirusem ASF.

 

SO/DB
 

Lista aktualności