Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Informacje i ostrzeżenia

Komunikat burmistrza

14-03-2020

Szanowni Państwo!


     W dniu dzisiejszym uczestniczyłem w wideokonferencji z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart, poświęconej działaniom samorządów lokalnych w okresie zagrożenia koronawirusem.

     Wprowadzone 13 marca Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego ustala, że jednostki administracji publicznej mogą ograniczać swoją działalność wyłącznie do zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom. Ponadto urzędy, jednostki organizacyjne, będą mogły wyłączać bezpośrednią obsługę interesantów.
     Chodzi o bezpieczeństwo pracowników administracji publicznej, ale także o to, by nie doprowadzić w wyniku zakażenia pracownika do całkowitego zamknięcia takiego urzędu. Taki paraliż to przede wszystkim ogromny problem dla obywateli. Dlatego też w poniedziałek 16 marca zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia dotyczące przyjęć interesantów zarówno w urzędzie, jak i w Ośrodku Pomocy Społecznej, choć oczywiście obie instytucje będą funkcjonować. O szczegółach poinformujemy.

 

     Podjąłem decyzję o rozszerzeniu formuły Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o osoby spoza tego gremium, w tym przedstawicieli Rady Miejskiej. Prace tego zespołu będą się odbywać albo poprzez dostępne środki komunikacji informatycznej, albo z wykorzystaniem obiektu zapewniającego stosowną powierzchnię dla takiej grupy osób.

     Niewątpliwie najważniejsza sprawa to poddanie się społecznej kwarantannie, czyli ograniczenie wyjścia z domu w celach zupełnie niezbędnych dla naszego funkcjonowania. Zachowajcie Państwo w tej całej sytuacji zdrowy rozsądek, z troską o siebie i najbliższych.

Wiesław Ordon

Burmistrz Nowej Dęby

Lista aktualności