Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Dwójka w czołówce!

05-11-2013

W dniu 24 października 2013r. w sali kongresowej hotelu „Nowy Dwór" w Świlczy odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Klubów, Gmin i Powiatów za rok szkolny 2012/2013. Mottem spotkania był fragment listu, jaki Minister Edukacji Narodowej - pani Krystyna Szumilas skierowała do młodzieży na początku roku, ogłaszając ten rok ROKIEM SZKOŁY W RUCHU:

„Ucząc się i pracując nie zapominajcie o tym, jak ważnym dla sukcesów w nauce jest ruch. Aktywność fizyczna sprzyja koncentracji i zapamiętywaniu, wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Wykorzystujcie możliwości, jakie daje Wam szkoła, samorząd, kluby sportowe i turystyczne. Oprócz regularnego uczestnictwa w obowiązkowych lekcjach wychowania fizycznego bawcie się i rywalizujcie w zawodach i grach sportowych, spacerujcie, pływajcie, jeździjcie na rowerze. Każdy rodzaj ruchu sprzyja Waszemu zdrowiu, a udział w zawodach i rywalizacji kształtuje charakter, wytrwałość, uczy współdziałania w zespole i wyrabia nawyk dbania o własne zdrowie.”


Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych - Igrzyska Młodzieży Szkolnej, dla gimnazjów - Gimnazjada młodzieży i dla szkół średnich - Licealiada. W ubiegłym roku szkolnym zorganizowano tego typu zawody we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 105 tysięcy młodych sportowców. Od dwóch lat klasyfikacja szkół odbywa się pod honorowych patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano aż 698  szkół  podstawowych. Wyróżniono 6 najlepszych:

 

1 miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sanoku - specjalne wyróżnienie Marszałka Województwa Podkarpackiego

2 miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sanoku

3 miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 14 w Przemyślu

4 miejsce - Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych

5 miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tarnobrzegu

6 miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowej Dębie

 

Nagrody dla szkół wszystkich szczebli ufundował Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie ze środków Województwa Podkarpackiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zarząd Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie przyznał również honorowe medale „Za  zasługi w sporcie szkolnym”. Wśród wyróżnionych znalazł się Jacek Szpunar - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie. Nagrody wręczali: Jacek Wojtas - Podkarpacki Kurator Oświaty i Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, Jarosław Reczek - Dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Jacek Boho i Jacek Bigus - Wiceprezesi PW SZS w Rzeszowie. Uroczystość uświetniły występy rzeszowskich łyżworolkarzy i zespołu akrobatyczno-tanecznego "Flimero" z Tyczyna.

 

Ewa Markowicz-Zając
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie

BOJS

Lista aktualności