Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Ślubowanie klasy wojskowej w Jedynce

12-11-2013

W ramach obchodów rocznicowych Narodowego Święta Niepodległości w dniu 7 listopada 2013r. w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej o profilu wojskowym. W obecności przedstawicieli Jednostki, Żandarmerii Wojskowej, Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Koła Światowego Związku Żołnierzy AK w Nowej Dębie oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień z Niska, kadeci ślubowali strzec honoru szkoły, rozwijać w sobie postawę patriotyczną, w swoim postępowaniu kierować się dobrem drugiego człowieka oraz szanować jego godność. 

"Jako uczennica należałam do wodnej drużyny harcerskiej oraz uczestniczyłam w zajęciach strzeleckich, które odbywały się w ramach zajęć szkolnych.Tam nauczyłam się pracy zespołowej oraz zmagania się z własnymi ograniczeniami. Moje doświadczenia oraz doświadczenia innych osób mających za sobą młodzieżową przygodę z mundurem były przyczynkiem do powołania klas o profilu wojskowym" - powiedziała dyrektor szkoły Janina Lubera.

To już trzeci rocznik klasy wojskowej w Zespole Szkół Nr 1, który funkcjonuje w oparciu o innowację pedagogiczną Edukacja dla Bezpieczeństwa. Zajęcia teoretyczne prowadzone są przez zawodowych żołnierzy w ramach przedmiotu Przysposobienie Wojskowe.  Umiejętności praktyczne kadeci zdobywają w trakcie szkolenia poligonowego dzięki współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych-Dęba.

 

Benedykt Kozak

nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie

BOJS

Lista aktualności