Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Projekt INTERNATIONAL KINDERGARTEN w Przedszkolu nr 1

12-08-2017

Nasze przedszkole już po raz trzeci wzięło udział w projekcie International Kindergarten, który jest organizowany przez AIESEC – największą, międzynarodową, pozarządową organizację studencką na świecie. 

 

     W dniach 19-23 czerwca naszymi gośćmi były studentki: Hillary z Indonezji oraz Mimi z Hongkongu. Towarzyszyła im tłumaczka Paulina Kosior. Celem projektu jest wykreowanie u najmłodszych dzieci postaw tolerancji i otwartości wobec innych kultur poprzez umożliwienie im interakcji z reprezentantami różnych państw. Forma warsztatów dopasowana jest oczywiście do wieku i umiejętności dzieci. Zajęcia prowadzone przez studentki polegały przede wszystkim na wspólnej zabawie z dziećmi, nauce języka angielskiego.
     Najmłodsze dzieci w Polsce często nie mają możliwości, aby poznawać inne kultury, co w późniejszych latach może skutkować brakiem otwartości, tolerancji i ciekawości w poznawaniu świata. Projekt International Kindergarten zapewnia im taką możliwość. Wizyta gości była bardzo miłym i ciekawym doświadczeniem dla całej społeczności przedszkolnej, wszyscy długo będą wspominać pobyt naszych gości z tak odległych zakątków świata.


Barbara Fornal
Nauczyciel Przedszkola nr 1 w Nowej Dębie

 

RL/MM

Lista aktualności