Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Obchody Święta Ziemi w Szkole Podstawowej nr 2

20-04-2018

Dzień 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Ziemi. Wymyślono go po to, by miliardy ludzi zatrzymały się na moment i pochyliły nad losem planety, na której mieszkają. Chwila ekologicznej refleksji ma uchronić nas przed popełnianiem nieodwracalnych błędów. Tegoroczne hasło to walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Pamiętajmy, że nawet najmniejsze gesty jak stosowanie recyklingu czy rezygnacja z plastikowych opakowań i sklepowych toreb, przyczynią się do ratowania Ziemi.

 

     W związku z obchodami Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 2 przeprowadzono akcję „Kolory Ziemi”, podczas której uczniowie  w określone dni ubierali się w wyznaczone kolory związane z żywiołami Ziemi ( k. niebieski – Woda, k. czerwony – Ogień, k. zielony – Ziemia). Nauczyciele prowadzili pogadanki na temat: Życie śmieci – jak długo rozkładają się odpady? Uczniowie wykonali plakaty promujące Dzień Ziemi, odbył się również VIII Festiwal Piosenki Ekologicznej. Jak co roku uczciliśmy to święto wiosennym korowodem ulicami naszego miasta.  Zaprosiliśmy do uczestnictwa w przemarszu zaprzyjaźnione z nami nowodębskie przedszkola: Przedszkole nr 1 i Przedszkole nr 5 im. Misia Uszatka. 

 

     Kolorowy korowód wyruszył o godz.10.00. spod budynku szkolnego przez ulice: Leśną, Krasickiego, Żeromskiego i Szkolną. Uczestnikami pochodu były: dzieci przedszkolne z wychowawczyniami i pracownikami przedszkola, dzieci szkolne, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz personel medyczny. Niebo było dla nas łaskawe i słońce się do nas uśmiechało, pachniało wiosną, a przyroda tryskała życiem. Dzieci i młodzież z transparentami, ubrani na zielono, głośno wykrzykiwali hasła związane z ekologią. Kolejny raz sprawiliśmy „ekologiczną niespodziankę” mieszkańcom naszego miasta. Nowodębianie pozdrawiali nas bardzo  serdecznie, a my odwzajemnialiśmy ich uśmiechem i miłymi gestami. Przemarsz zakończył się na placu mjr Jana Gryczmana mini koncertem piosenek ekologicznych nagrodzonych w VIII Festiwalu Piosenki Ekologicznej, który odbył się poprzedniego dnia w szkole.

 

     Organizatorzy akcji dziękują uczniom, którzy licznie włączyli się w tegoroczne obchody. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego zorganizowania pochodu i zadbali o nasze bezpieczeństwo: Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Dęba, Straży Miejskiej oraz Dyrekcji SOK-u. 

 

Koordynatorzy akcji,
nauczyciele Szkoły Podstawowej nr2 w Nowej Dębie

 

Lista aktualności