Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Zespół Szkół nr 2 podpisuje kolejne porozumienia o współpracy

04-06-2018

22 maja br. na zamku w Baranowie Sandomierskim dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie Iwona Strojek podpisała porozumienie o współpracy z zarządami spółek: Euro-Eko, Euro-Eko Media, Energia Euro Park i Fundacją Pro Arte Et Historia. Odbyło się to dzięki realizacji programu Agencji Rozwoju Przemysłu „Kadry dla przemysłu”.

 

     Celem programu jest stworzenie warunków do długofalowej współpracy pomiędzy spółkami z Grupy ARP a sektorem edukacji (szkołami technicznymi i branżowymi oraz centrami kształcenia zawodowego).

     Projekt zakłada uczestnictwo firm w kształceniu uczniów, tak aby w przyszłości posiadali oni odpowiednie kwalifikacje do podjęcia pracy. Jak wyjaśnia Kasjan Wyligała z Agencji Rozwoju Przemysłu, wielokrotnie podczas spotkań z prezesami spółek grupy, podnoszono problem braku wykwalifikowanych pracowników. Po zrobieniu rozeznania zarówno wśród firm jak i szkół, wytypowano 3 szkoły z woj. podkarpackiego, które podpisały porozumienie o współpracy. Zyskaja na tym przede wszystkim uczniowie, którzy będą mogli odbywać praktyki i staże, a także realizować zajęcia praktyczne w realnych warunkach pracy pod nadzorem specjalistów w konkretnym zawodzie.

     - "Bardzo uważnie śledzimy obecny rynek pracy, analizujemy zapotrzebowanie na konkretne zawody, wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnego środowiska" – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie Iwona Strojek.

Realizując to założenie, duże szanse dla młodzieży szkoła dostrzega w poszukiwanych i świetnie opłacanych zawodach technicznych. Toteż jednym z nich jest technik automatyk, nowy planowany kierunek kształcenia w ZS nr 2 w Nowej Dębie. W prężnie rozwijającym się środowisku informatycznym (elektronika, robotyka, mechanika) zawód automatyk jest nie tylko wysoko ceniony, ale również stwarza ogromne możliwości rozwoju, o czym zapewniają wszystkie uczelnie techniczne.

     Realizowany wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu program "Kadry dla przemysłu", w którym uczestniczy ZS nr 2 to niezwykle cenne doświadczenie, na którym zyskają uczniowie naszej szkoły.


          Zespół Szkół nr 2
          w Nowej Dębie

 

RL/MM

     

Lista aktualności