Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Erasmus w ZS nr 2

08-06-2018

Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie ponownie realizuje zagraniczne praktyki dla swoich uczniów.

 

     Tym razem będą to Niemcy, Hiszpania oraz Włochy - nie tylko nauka zawodu, ale także niesamowita okazja na kontakt z inną kulturą, ludźmi i fantastycznymi miejscami.

     Nasza szkoła ponownie została zakwalifikowana do programu Erasmus+, co umożliwia zagraniczne, miesięczne praktyki zawodowe dla naszych uczniów! Po wnikliwej analizie nasz wniosek został bardzo wysoko oceniony i zaakceptowany do realizacji, zajmując na liście ocenianych projektów 67 miejsce na 1022 złożone.

     W zagranicznych praktykach uczestniczyć będą uczniowie technikum ze wszystkich kierunków kształcenia, które funkcjonują w szkole. Projekt zakłada odbycie 4-tygodniowej praktyki dla uczniów w następujących zawodach: technik informatyk, technik ekonomista, technik usług fryzjerskich, technik mechanik CNC i technik technologii szkła. Najbliższy wyjazd zaplanowano na październik 2018 r., kiedy to do włoskiego Rimini wyjadą informatycy i ekonomiści z aktualnych klas drugich. Kolejne klasy wyjadą na praktyki wiosną przyszłego roku.

 

Zespół Szkół nr 2
w Nowej Dębie

 

RL/MM

Lista aktualności