Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

"Dwójka" Trzynastą szkołą w Polsce!

11-06-2018

Najlepsze szkolne, wojewódzkie zespoły w piłce siatkowej w kategorii "czwórek" spotkały się w Głuchołazach aby rywalizować o miano Mistrza Polski Szkół Podstawowych! 16 zespołów dziewcząt od piątku do niedzieli 25-27 maja rywalizowały na obiektach Ośrodka Banderoza. Województwo podkarpackie reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie, które awans do finału wywalczyły zdobywając tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego wygrywając w meczu finałowym 2:1 z SP6 Mielec. Trzydniowe zmagania w górskiej miejscowości poprzedzone były losowaniem i tu niestety los nie oszczędził naszego zespołu. Już na samym początku walki z najlepszymi w Polsce młode siatkarki z "Dwójki" trafiły na najlepsze szkoły z Krakowa, Poznania i Kielc. Po meczach grupowych zespół nasz zanotował tylko jedno zwycięstwo z SP 25 Kielce i trafił na kolejnych wymagających przeciwników czyli SP 97 Wrocław i SP 3 Sulechów. Na koniec rozgrywek spotkał się ponownie z zespołem z Kielc i potwierdzając swoją przewagę nad tym zespołem wywalczył 13 miejsce w Polsce.
Podopieczne trenera Jacka Szpunara grały w składzie: Emilia Durlak, Natalia Trawińska, Wiktoria Gurdak, Klaudia Noga, Oliwia Karp, Weronika Buras, Martyna Zielińska, Oliwia Tomczyk, a drużynę uzupełniły zawodniczki trenera Adama Szpunara: Martyna Janowska i Nikola Guściora.

 

Kolejność końcowa turnieju finałowego:
  1. miejsce - SP 4 Wałcz (szkoła SOS - Siatkarski Ośrodek Szkolny)
  2. miejsce - SP 10 Tomaszów Mazowiecki (szkoła SOS)
  3. miejsce - SP 4 Bedzin (szkoła SOS)
  4. miejsce - PSP 3 Starogard Gdański (szkoła SOS)
  5. miejsce - SP 155 Kraków (szkoła SOS)
  6. miejsce - SP 3 Bartoszyce
  7. miejsce - SP 15 Poznań (szkoła SOS)
  8. miejsce - SP Sejny
  9. miejsce - SP 97 Wrocław (szkoła SOS)
10. miejsce - SP 3 Sulechów (szkoła SOS)
11. miejsce - SP 7 Nowy Dwór Mazowiecki (szkoła SOS)
12. miejsce - SP 6 Biała Podlaska (szkoła SOS)
13. miejsce - SP 2 Nowa Dęba
14. miejsce - SP 25 Kielce
15. miejsce - SP 105 Świdnica (szkoła SOS)
16. miejsce - PSP 19 Kędzierzyn - Koźle

 

W samym województwie podkarpackim o możliwość wyjazdu na turniej finałowy rywalizowało ponad 400 szkół podstawowych natomiast w całej Polsce w rozgrywkach tych uczestniczyło ich ponad 10 TYS.

 

Jacek Szpunar

nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie

Bojs

 

Lista aktualności