Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Strzelcy z prezydentem

20-06-2018

     Najmłodsi strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2043 uczestniczyli w letnim obozie szkoleniowym w Cyganach.

 

     Zajęcia prowadzone przez starszych stopniem instruktorów, związane były z taktyką pola walki. W dniu 30 maja 2018 r. na zaproszenie Dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, piętnastu strzelców odbyło szkolenie w Ośrodku Poligonowym w Nowej Dębie.
Strzelcy uczyli się rozkładania i składania karabinów, strzelali z pozycji leżącej i stojącej oraz poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy na polu walki.
Wielkim wrażeniem było spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą oraz Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem, którzy w tym dniu odwiedzili poligon. Prezydent podchodził do stanowisk, przy których ćwiczyli strzelcy, interesował się osiągnięciami i również rozmawiał o szkole. Podsumowaniem spotkania było wspólne zdjęcie.

     W szkoleniu uczestniczyli: Krystian Stępień, Hubert Krzeszewski, Dawid Zięba, David Zięba, Krystian Safin, Kamil Sudoł, Hubert Guściora, Rafał Lejko, Kacper Drozdowski, Patryk Rębisz, Szymon Rojek, Patrycja Warchoł, Aleksandra Rębisz, Nina Magda, Karolina Grzesik oraz Dowódca JS 2043 Bogumiła Kumięga.
     W tym samym czasie, z okazji Dnia Dziecka, pozostali strzelcy zorganizowali gry i zabawy dla dzieci w Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach.

 

Bogumiła Kumięga

 

RL/MM

Lista aktualności