Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Uczniowie ZS nr 2 odwiedzili Sejm RP

23-10-2018

4 października 2018 roku na zaproszenie posła na Sejm RP – Zbigniewa Chmielowca i we współpracy z burmistrzem Nowej Dęby Wiesławem Ordonem uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie gmachu Sejmu.

 

     Po odebraniu specjalnych przepustek młodzież mogła wejść do sejmu. Grupa 47 uczniów obserwowała obrady z galerii Sali Posiedzeń Sejmu, ponieważ w czwartek odbywało się 69. posiedzenie sejmu, któremu przewodniczył marszałek sejmu Marek Kuchciński. Następnie w Sali Wszechnicy Sejmowej pani przewodnik opowiedziała o organach i pracy sejmu.
     Po zakończeniu zwiedzania poseł Zbigniew Chmielowiec zaprosił wszystkich uczestników wycieczki na pyszny obiad do restauracji sejmowej. Na pożegnanie uczniowie otrzymali upominki.

 

     Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, wyjątkowego miejsca, które upamiętnia ważne wydarzenie w historii Polski. W roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości każdy mógł poszerzyć swoja wiedzę na temat powstania warszawskiego.
Opiekunami uczniów byli: dyrektor szkoły Iwona Strojek, Maria Jachyra, Elżbieta Konefał i Ryszard Szafran. Wszyscy uczestnicy wyjazdu składają serdeczne podziękowania obu Panom - posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi i burmistrzowi Wiesławowi Ordonowi, za możliwość udziału w ciekawej i niezapomnianej wycieczce.

 

Elżbieta Konefał

 

RL/MM
 

Lista aktualności