Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Lekcja na 12 gwiazdek w Nowej Dębie

19-11-2018

- Chcemy więcej takich lekcji! oraz Europa jest super! – podkreślali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie po warsztatach europejskich, które 16 listopada 2018 r. przeprowadzono w ich szkole.

 

     Spotkanie z tematem szczegółowym Wspólnym Rynek, czyli edukacja i praca w UE zrealizowano w ramach III edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”. W projekcie uczestniczą szkoły ponadpodstawowe z miejscowości do 50 000 mieszkańców z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

     Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć jak i ich bliskość, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.

- Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np. dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności  – przedstawia Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii.

 

     Spotkanie w Nowej Dębie miało miejsce dzięki zaangażowaniu ze strony takich nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego jak: Edward Stelmach oraz Renata Skowrońska. Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: Ewa Nowak-Koprowicz, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Joanna Sowińska, animator młodzieżowy.

 

Ewa Nowak-Koprowicz
Koordynator kampanii edukacyjnej "Lekcja na 12 gwiazdek"

 

RL/MM
 

Lista aktualności