Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

"Góry do góry - wiara czyni cuda" charytatywny koncert dla Antosi

31-01-2019

Młodzieńcza wiara naszych uczniów uniosła „góry do góry”!!! Dnia 27 stycznia 2019 o godzinie 13.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie rozpoczęło się niesamowite widowisko w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. B. Zybury. Scenariusz i reżyseria koncertu należały do pań: Anastazji Sałek i Jolanty Czamary. To one czuwały nad koncertem, koordynowały prace tak, by zgromadzeni mogli czuć się wyjątkowo i aby otrzymali mnóstwo artystycznych wrażeń.  A wszystko to dla naszej małej bohaterki- Antosi! Sala pękała w szwach. Koncert rozpoczęły wokalistki: Weronika Sałek i Emilia Rodzeń piosenką pt.: „Pokonaj siebie”. Nie bez powodu, bo to właśnie ta niedziela była dla nas wszystkich dniem, w którym pokonaliśmy swoje słabości i udowodniliśmy, że MOŻNA LEPIEJ!  Przecież żyć, to znaczy otworzyć całe swoje serce drugiemu człowiekowi, oddać się bez reszty tym, którzy tego potrzebują, dać im radość swoich oczu, ciepło swoich słów, pomoc swoich rąk. Jakże wspaniałe jest wtedy życie. Trudno opisać słowami to, co działo się na sali widowiskowej. Wspaniałe występy młodych, utalentowanych ludzi. Były wiersze, piosenki, tańce, przedstawienia…, a wszystko wkomponowane w baśń „Dziewczynka z zapałkami”. To właśnie ona szukała pomocy i… zewsząd ją otrzymywała. Nasi uczniowie odmienili bieg historii życia biednej Dziewczynki z zapałkami, tak jak wierzymy, że uda nam się wszystkim odmienić los KOCHANEJ ANTOSI. Podczas spektaklu na scenie pojawiały się ŻYWE emocje: BÓL, STRACH, WĄTPLIWOŚĆ, ŻAL, SMUTEK, ZŁOŚĆ. Bo tak jak na scenie, tak i w prawdziwym życiu te emocje ciągle nam towarzyszą, lecz najważniejszym jest, by umieć je pokonać.

Było wiele wzruszających chwil, niejedna osoba ocierała łzy w kącikach oczu. Był też czas śmiechu, rozbawienia. Zdecydowanie ogromną furorę zrobili wspaniali i odważni TATUSIOWIE, którzy zatańczyli ze swoimi córeczkami do piosenki Eda Sheeran’a. Dziewczynki niczym piękne księżniczki, magiczne wróżki fruwały wokół swoich silnych, ukochanych ojców. Ten niespotykany taniec przygotowywany był pod czujnym okiem pani Joanny Jachyra- Szwedo. Równie pięknie zatańczyły dziewczynki z klasy 1 i 2 walc z parasolkami. Było wspaniale i kolorowo. Nad układem tanecznym czuwały panie Halina Czarnota i Joanna Jachyra-Szwedo. W ten cudowny czas mogli Państwo usłyszeć dużo (aż 17)  piosenek, a wszystkie z ukrytym, ale bardzo ważnym przesłaniem! Solistki: Faustyna Hałasa, Zuzanna Rachwał, Julia Rachwał, Emilia Rodzeń, Emilia Gołąbek, Weronika Sałek, Natalia Rozmus, Oliwia Czachor, Aleksandra Lesiuk i Patrycja Mazur wykonały następujące utwory: „Dziewczynka z zapałkami”, „Czas nas uczy pogody”, „Żeby szczęśliwym być”, „Eh mała”, „Kilka prostych prawd”, „Bohater”, „Wznieś serce nad zło”, „Co się śni niewidomym”, „Każdy swoje 10 minut ma”, „Bumerang”, „100”, „Nie jesteś sama”, „Moja i twoja nadzieja”, „Masz w sobie wiarę”, „Życie kocham Cię nad życie”, by na końcu wyśpiewać i wytańczyć finałową piosenkę „Góry do góry”. Podczas koncertu zaprezentowali się również uczniowie grając na instrumentach, a byli to: Franciszek Tłusty, Aleksandra Rzemień, Aleksandra Pastuła, Wojciech Wiśniewski oraz siostry Amelia i Julia Kolev. Salwy śmiechu wywołało przedstawienie pt.: „Jaś i Małgosia” we współczesnej aranżacji. Uczniowie wykazali się niesamowitą grą aktorską. Czuwała nad tym pani Aneta Nowak. Na scenie pojawiły się nawet diabełki, które dla „naszej dziewczynki” chciały z piekła uczynić niebo, by odmienić jej los. Tę scenkę dopracowała pani Dorota Taraszka. Odegrana została również scenka z mamami, która rozbawiła publiczność. Młode aktorki świetnie wcieliły się w role przechwalających się mam. Wszystko to odbywało się w przepięknej scenografii wykonanej przez panie Bożenę Nowacką, Jadwigę Tomczyk, Małgorzatę Kosiorowską oraz pana Marka Sobczyńskiego. Przed koncertem i w trakcie jego trwania odbywała się loteria fantowa. Tutaj swoje umiejętności organizatorskie wykazały panie Danuta Tomczyk, Renata Narolska oraz Marta Smalarz. To one z nieopisaną werwą podjęły się tego zadania, a sama loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Dużym zaangażowaniem wykazały się uczennice podczas zbierania pieniędzy do puszek, organizowania loterii fantowej, tworzenia strojów. Dziewczyny jesteście wielkie! W przebieg tego wydarzenia w różny sposób włączyli się też inni nauczyciele, a byli to: pan Damian Stróż, panie- Małgorzata Szczeszek, Iwona Rymaniak, Agnieszka Kwiatkowska, Agnieszka Denkowska- Siemczyk. Nad organizacją koncertu czuwali także dyrektor szkoły Dariusz Siudem i wicedyrektor Katarzyna Lewandowska. To było cudowne, magiczne i niepowtarzalne niedzielne popołudnie. Pozostanie ono w naszych wspomnieniach i sercach na zawsze! Tyle cudownych emocji towarzyszyło nam w tym dniu. Ale przesłanie było jedno! Wypowiedziały je dzieci: „..Człowieku! Ty w cieple domowym pełnym jadła, picia, popatrz poprzez szybę, może dziecko czeka, w nadziei, że spotka dobrego człowieka? Otwórz swe serca szeroko, bo chociaż to stare dzieje, dzisiaj takich dzieci jak, „dziewczynka z zapałkami’, jest naprawdę wiele. Pomóżmy im, jeśli możemy, zróbmy co w naszej mocy, może i my, kiedyś będziemy potrzebować pomocy...” „Być bliskim drugiemu człowiekowi, to znaczy radować się jego radością i być mu pomocą w chwilach zatroskania i potrzeby. Być wspierającą go ręką i pocieszającym sercem. Być bliskim drugiemu, to nie tylko odczuwać zadowolenie z samego siebie. Trzeba mieć otwarte serce, w którym jest miejsce dla innych i umieć patrzeć na ludzi dobrym okiem i przyjmować ich życzliwym sercem. Człowiek, nie jest stworzony ani dla produkcji, ani dla przemysłu, ani dla bankowego konta-jest stworzony, żeby być człowiekiem. Istnieje dla dobra i radości, by umiał śmiać się i śpiewać, żyć w miłości. Ma obdarzać szczęściem tych, którzy go otaczają”. Na zakończenie Dziewczynka z zapałkami przejmującym głosem powiedziała, by wszyscy pamiętali, że to co najważniejsze na tym świecie, to być człowiekiem, i to dobrym człowiekiem. A prowadzący- Faustyna Hałasa, Jakub Kłosowski i Jakub Borowiecki złożyli piękne życzenia wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Życzyli, by wszystkie serca były zawsze przepełnione miłością do drugiego człowieka, gotowe nieść pomoc tym,  którzy jej potrzebują. A za każdy gest dobroci i życzliwości, za pomagające wciąż dłonie, za okazane serce wszyscy razem głośno wypowiedzieli słowo- DZIĘKUJEMY! Dopełnieniem niewypowiedzianych życzeń była wspomniana już wcześniej finałowa piosenka! Kochani! Bez Was nie udałoby się! Szczególne słowa wdzięczności składamy wszystkim zaangażowanym rodzicom, mamom, babciom piekącym  ciasteczka, którymi mogli częstować się wszyscy przybyli na koncert. Za olbrzymi wysiłek, wsparcie, poświęcony czas, środki rzeczowe i finansowe serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, których nie sposób wymienić. Pragniemy wspomnieć i serdecznie podziękować Pani Monice Sakturze- Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe za bezinteresowne użyczenie podkładu muzycznego do utworu „Dziewczynka z zapałkami”. 

Wieczorem mama Antosi przekazała nam, że udało się zebrać ponad 9300 złotych! Kochani jesteście  NIESAMOWICI!!! Suma wzrośnie, bo to nie koniec zaplanowanych akcji charytatywnych. W czwartek 31 stycznia w szkole między godziną 9 a 12 odbędzie się drugi kiermasz ciast, z którego dochód również będzie przeznaczony na leczenie Antosi. Pamiętajcie! Niech nikt z Was nigdy nie obawia się żadnej „góry lęku, żalu, strachu czy wątpliwości!”.  Udowodniliśmy, że nic naprawdę nic nie pomoże, jeśli Ty nie pomożesz dziś Miłości! To był dla nas PIĘKNY CZAS!  Dziękujemy.

 

 

Anastazja Sałek i Jolanta Czamara

nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie

BOJS

 

Lista aktualności