Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Obóz Strzelecki w Cyganach

04-03-2019

Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach po raz kolejny gościło Strzelców Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie, którzy realizowali pierwsze w tym roku kalendarzowym szkolenie praktyczne. Podziękowania należą się Halinie Ordon, gospodarzowi CKL, SOK w Nowej Dębie oraz OSP w Cyganach za udostępnienie obiektu i możliwość skorzystania ze świetlicy strażackiej. Bez życzliwości tych osób, organizacja naszego szkolenia byłaby bardzo trudna.


     Tradycyjnie szkolenie podzielone było na bloki tematyczne, które objęły m.in.:
- pierwszą pomoc - zasady stosowania stazy taktycznej, ewakuacja osoby poszkodowanej,
- survival - przygotowanie tymczasowego schronienia,
- taktykę zieloną - przygotowanie i praca na punkcie obserwacyjnym, elementy marszu patrolowego,
- terenoznawstwo - określanie współrzędnych w systemie UTM, określanie azymutu za pomocą busoli, organizacja marszu na azymut.
     Dla ośmiu strzelców z klas pierwszych, którzy zdecydowali się wstąpić w szeregi JS 2043 w tym roku szkolnym, było to pierwsze spotkanie ze szkoleniem w terenie. Spisali się bardzo dobrze wykazując zaangażowanie i dobrą dyscyplinę.
Po raz pierwszy jako nauczyciel - opiekun zadebiutował pan Janusz Baszak. Doskonale sprawdził się w tej roli, udowadniając, że ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Z jego inicjatywy grupa młodzieży zainteresowała się grą w szachy. Mamy nadzieję, że na stałe zagości na kolejnych szkoleniach naszej jednostki.
     Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego obozu i mamy nadzieje, że kolejne będą równie udane.
Obecne szkolenie zimowe zakończyło się sukcesem, tylko śniegu jak na lekarstwo...


Ze strzeleckim pozdrowieniem
Dowództwo JS 2043 Nowa Dęba

 
Foto.: Magdalena Baszak

 

RL/MM

Lista aktualności