Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Konkurs "Kochanowski i Jego czasy" rozstrzygnięty

04-03-2019

Dużym zainteresowaniem cieszyła się X edycja konkursu poświęconego Janowi Kochanowskiemu, zorganizowanego przez nauczycieli języka polskiego w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. 

 

     Po zapoznaniu się z pracami plastycznymi, które napłynęły na konkurs "Kochanowski i Jego czasy" komisja konkursowa, w skład której weszły: - Elżbieta Jastrzębska, Beata Gajos i Ewa Siwczuk – Cyma, przyznała kolejne miejsca i wyróżnienia:

• Martyna Zych kl. III – Szkoła Podstawowa w Jadachach - oddział gimnazjalny.
• Oliwia Urbaniak kl. VII - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślęzakach.
• Monika Boroń kl. VIII - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowej Dębie.
Wyróżnienie: Julia Tomasiewicz kl. VIII - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowej Dębie
Wyróżnienie: Patrycja Tłuścik kl. VIII - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowej Dębie
Wyróżnienie: Jarosław Lewicki, kl. Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzostowej Górze.


     Członkowie komisji analizując nadesłane prace, zwracali szczególną uwagę na misterne budowanie głębi kompozycji za pomocą różnorodnych kresek i plam barwnych, trudną technikę rysunkową, którą wybrali uczniowie, światłocień oraz zróżnicowanie walorowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!
     Do drugiej kategorii konkursu "Kochanowski i Jego Czasy" zgłosiło się 12 uczniów. Dlatego kategoria "1 z 10" zamieniła się w rozgrywkę "1 z 12". We współzawodnictwie wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych ze Ślęzaków, z Woli Baranowskiej, Brzostowej Góry, Jadachów, Cyganów i z Nowej Dęby (nr 2). Nad poprawnością przebiegu i sprawną organizacją konkursu czuwali nauczyciele - opiekunowie, którzy przybyli wraz z uczniami. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także opanowaniem i refleksem. Zacięta walka towarzyszyła uczestnikom do samego końca. Najlepszymi okazali się:
1. Piotr Tomczyk - Szkoła Podstawowa w Cyganach
2. Piotr Mazgaj - Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzostowej Górze
3. Klaudia Buczek - Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzostowej Górze


     Po zakończeniu konkursu i wręczeniu nagród, uczniowie przy słodkim poczęstunku mogli poznać się bliżej, skonfrontować swoją wiedzę i wymienić uwagi. Serdecznie dziękujemy również nauczycielom - opiekunom, którzy doskonale przygotowali uczniów do konkursu. Uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok. 

 

ZS Nr 1

 

RL/MM

Lista aktualności