Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ZS Nr 1

05-03-2019
1 marca z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół Nr 1 została zorganizowana IV edycja Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.

 

     O nadchodzącym święcie przypominał tematyczny baner wywieszony przed budynkiem szkoły. W tym roku odbyła się w murach szkoły już IV edycja Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych dla uczniów klas III z gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej, którego celem było upamiętnienie dnia 1 marca oraz zainteresowanie młodzieży wiedzą o Żołnierzach Wyklętych.
Tematyka tegorocznego konkursu dotyczyła postaci Danuty Siedzikówny ps. "Inka", Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" i Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług".
     Do konkursu zgłosiło się 12 dwuosobowych drużyn z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. Konkurs składał się z 3 etapów ustnych, w których maksymalnie można było zdobyć 13 punktów. Taki wynik uzyskały uczennice z klasy VIII z Jadachów: Gabriela Golba i Anna Żądło. Drugie miejsce po dogrywce zajęła drużyna ze szkoły podstawowej w Cyganach, w składzie: Michał Kwaśnik i Piotr Tomczyk, a trzecie gimnazjaliści z Jadachów - Wiktoria Gryl i Jakub Panek. Gratulujemy!
     

    ZS Nr 1

 

RL/MM

Lista aktualności