Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Z Nowej Dęby do Strasburga

24-04-2019

12 grudnia tego roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie będą w Parlamencie Europejskim reprezentować Polskę - to nagroda za wygraną w dwuetapowym konkursie „Euroscola”. 

 

     W pierwszej części eliminacji należało wykazać się wiedzą o Europie, a w drugiej nakręcić film na temat zwalczania nieprawdziwych informacji o Unii Europejskiej. Film pod nazwą „Krzywizna banana i marchewka, która jest owocem”, zdobył (wraz z trzema innymi zespołami) pierwsze miejsce w Polsce! Autorami filmu byli: Jurand Plaskota, Maciek Misiak, Kacper Puzio, Kuba Franuszkiewicz, Wiktoria Serafin i Patrycja Wilk. Opiekunem uczniów był pan Edward Stelmach.


     W ogólnopolskim konkursie wzięło udział 130 zespołów, a nasza drużyna osiągnęła maksymalną do uzyskania liczbę punktów. Dzięki wygranej 24 uczniów z naszej szkoły w grudniu wyjedzie do Francji reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim. Będą to oprócz  "filmowców" uczniowie wyróżniający się  w nauce oraz laureaci szkolnego konkursu wiedzy o UE.


     "Euroscola" to program, w ramach którego uczniowie w wieku od 16 do 18 lat z różnych krajów Unii Europejskiej, przybywają do Strasburga i na jeden dzień stają się młodzieżowymi posłami do Parlamentu Europejskiego (MEP). Jako posłowie debatują, negocjują, głosują i przyjmują uchwały związane z prawdziwymi problemami UE. „Euroscola” odbywa się kilkanaście razy w ciągu roku, a w każdej z sesji uczestniczy jedynie jedna szkoła z danego kraju UE.

     Jest to kolejne wyróżnienie dla Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie, którego uczniowie uczestniczyli w sesjach w Strasburgu już trzykrotnie (w 2010, 2013 i 2017 roku).
       

ZS2

 

RL/MM

     

 

Lista aktualności