Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

,,Być przedsiębiorczym w czasie kryzysu”

01-07-2013

W dniu 24 czerwca 2013r. została zorganizowana Konferencja pt. ,,Być przedsiębiorczym w czasach kryzysu” połączona z promocją gospodarki i zasobów turystycznych występujących na terenie Lasowiackiej Grupy Działania.

 

Spotkanie odbyło się na terenie Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie. Uczestnikami wydarzenia byli: uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gmin - Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Bojanów, przedstawiciele Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu, Dyrektor Lasowiackiej Grupy Działania Nowa Dęba, Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, wykładowcy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców.

 

Konferencja poświęcona była zagadnieniom z zakresu przedsiębiorczości. W pierwszej części konferencji odbywały się zajęcia warsztatowe dotyczące podejmowania decyzji ekonomicznych z wykorzystaniem klocków edukacyjnych ,,Klockomania” oraz gry planszowej ,,Chłopska Szkoła Biznesu”. Młodzież aktywnie pracowała w grupach walcząc o uzyskanie najlepszych wyników. Zwycięskim grupom wręczono nagrody rzeczowe.

 

W drugiej części konferencji prelegenci przedstawili zagadnienia dotyczące m.in. pozyskiwania środków na działalność gospodarczą. Odpowiadali na pytania: „Czym w dobie światowego kryzysu i trudności na rynku pracy jest dla młodych ludzi własny biznes? Jakie walory przemysłowe i zasoby turystyczne naszego rejonu można wykorzystać jako pomysł na własną firmę? Jakie cechy osobowości ułatwiają prowadzenie własnego biznesu?". Zaproszeni specjaliści, praktycy, dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem i obserwacjami dotyczącymi szans i kierunków „pierwszych kroków” w biznesie. 

 

Konferencja została poprowadzona przez członków Stowarzyszenia ,,Poręba” - nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie. Było to już trzecie wydarzenie poświęcone zagadnieniom przedsiębiorczości realizowane przez Stowarzyszenie ,,Poręba”.

Z. Sudoł, B. Małajowicz, I. Strojek

BOJS

Lista aktualności