Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Wrzesień w "Jedynce"

01-10-2019

Ciepło i pogodnie rozpoczął się nowy rok szkolny w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Już 5 września uczniowie klas pierwszych włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania.

 

     Na lekcjach języka polskiego przedstawiciele klas pierwszych czytali nowelę Marii Konopnickiej pt: "Dym". Zwięzła forma utworu połączona z mistrzostwem stylu i plastycznością obrazu, dostarczyła czytelnikom i słuchaczom niezapomnianych wrażeń.
     Niedługo później, bo już 20 września młodzież, zgodnie z tradycją, uczestniczyła we Wrześniówce - wyjeździe integracyjnym, który w tym roku postanowiono spędzić w Zabajce. Wiele atrakcji czekało na uczniów tego dnia w urokliwej miejscowości. Główną atrakcją był paintball. Zabawa była przednia dla uczniów, chociaż już po kilku minutach teren boju opuszczały pierwsze zestrzelone osoby. Ci, którzy nie uczestniczyli w rozgrywkach, mieli w tym samym czasie zapewnione inne atrakcje. Były to m.in.: budowanie rakiety, strzelanie z łuku, pistoletu oraz wiatrówki. Padło wiele celnych strzałów i okazało się, że w szkole jest wiele osób, które mają doskonały wręcz sokoli wzrok. Po ukończonych rozgrywkach, zmęczeni uczniowie zdali sprzęt, ubiór i przez kolorowe tereny obozu jeździeckiego poszli na ognisko. Idąc, mogli zauważyć rozmaite zwierzęta, np.: osły, kucyki, owce. Jednak największą uwagą cieszyły się piękne konie. Wszyscy ogrzali się przy ognisku, wypili gorącą herbatę i zjedli usmażone kiełbaski.

 

     Tradycyjnie końcem września nasza szkoła obchodzi kolejną rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W tym roku, podczas 80-tej rocznicy tego wydarzenia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy. Następnie uczestnicy konkursu wraz z opiekunami udali się na nowodębski cmentarz, by zwyczajem lat poprzednich zapalić "Znicze Pamięci" przed pomnikiem upamiętniającym żołnierzy AK, jak również na grobach ś.p. Janiny Wojnarowskiej i ś.p. Weroniki Jachyry – żołnierzy AK, z którymi wielokrotnie w latach wcześniejszych uczniowie "Jedynki" świętowali kolejne rocznice Polskiego Państwa Podziemnego.
     Młodzież naszej szkoły włączyła się 30 września w akcję charytatywną "dla Antosi", zbierając pieniądze ze sprzedaży gofrów.
     Wrzesień minął więc w naukowej, radosnej i patriotycznej atmosferze.


ZS 1

 

RL/MM

Lista aktualności