Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Uczennica ZS nr 2 laureatką Konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”

01-10-2019

Uczennica Zespołu Szkół nr 2 laureatką XV Ogólnopolskiego Konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

     W 15 edycji konkursu, na który wpłynęło 869 prac z całej Polski, 4 miejsce w kategorii praca plastyczna zajęła uczennica klasy 3 technikum usług fryzjerskich PAULINA BIELEC. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka oceniając prace konkursowe, powiedział „Jesteśmy pod wrażeniem Waszych talentów (…) Przyznajemy szczerze, że po policzkach popłynęła nam niejedna łza. Dziękujemy za wzruszenia, których nam dostarczyliście i za refleksje, do których nas skłoniliście”.

 

     Paulina ma wielki talent plastyczny, jej praca trafiła do ogólnopolskiego kalendarza, do prasy. Została także umieszczona na pierwszej stronie arkusza zapowiadającego kolejną edycje konkursu. Wraz z opiekunem uczennica została zaproszona do Krakowa na uroczyste wręczenie nagród. Opiekunką utalentowanej uczennicy, która także w kolejnej edycji zawalczy o nagrodę, jest Dorota Furtak - nauczyciel języka polskiego w Zespołu Szkół nr 2. W nadchodzącej, 16 edycji konkursu chęć udziału zadeklarowało kilku następnych uczniów, w tym będą prace literackie. Młodzież zawalczy o nagrody pieniężne i atrakcyjne prezenty. Nagrodą samą w sobie jest jednak udział w konkursie promującym humanitarną postawę wobec życia.


Dorota Furtak

 

RL/MM

Lista aktualności