Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Święto Edukacji Narodowej

15-10-2019

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie miała miejsce uroczystość z udziałem nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i rodziców. Obecni byli również: burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, dyrektor Biura Obsługi Jednostek Samorządowych Renata Bal, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie Łukasz Serafin, zastępca przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu, Spraw Statutowych i Społecznych Hubert Kopeć, Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowej Dębie Kazimierz Wąsik. Uroczystość rozpoczął koncert smyczkowy zespołu "Lejdis Quartet" po zakończeniu którego głos zabrał burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon. W swoim wystąpieniu podziękował nauczycielom w dniu ich święta. "Przyjmijcie w dniu dzisiejszym, zwanym także Dniem Nauczyciela, nasze serdeczne życzenia spełniania się w tej codziennej pracy z uczniem i dla ucznia, dostrzeżenia wartości waszej pracy przez rodziców, samorządowców i rządzących. Poczujcie dumę z osiągnięć waszych wychowanków, także z tych najmniejszych sukcesów, jak choćby z postawienia pierwszej litery - tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. W życiu osobistym niech nie opuszcza was optymizm, dobre samopoczucie i życzliwość najbliższych.". Następnie nauczyciele, którzy uzyskali awans na stopień nauczyciela mianowanego złożyli ślubowanie. Byli to: Joanna Zbyrad - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Chmielowie i Monika Chmielewska - nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Alfredówce.

 

Podczas uroczystości burmistrz Wiesław Ordon oraz dyrektor Renata Bal wręczyli nagrody dla nauczycieli. W tym roku otrzymali je: Barbara Goclan, Marta Kowalska, Beata Kubicka, Halina Strojek, Małgorzata Trawińska, Robert Kiełbowicz - nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie,  Anna Chorab, Beata Urbaniak - nauczyciele Przedszkola Nr 1 w Nowej Dębie, Małgorzata Pakulska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Cyganach, Ewa Panek - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Alfredówce, Alina Baracz - nauczyciel Przedszkola Nr 5 w Nowej Dębie, Iwona Chibowska, Katarzyna Serafin, Marcin Macios - nauczyciele Szkoły Podstawowej w Chmielowie, Zofia Furtak - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Tarnowskiej Woli, Agnieszka Kwiatkowska, Marta Rząsa - Nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie, Małgorzata Zięba i Barbara Wdowiak - nauczyciele Szkoły Podstawowej w Jadachach.

 

Słowa gratulacji burmistrz skierował również do uczniów, którzy swymi osiągnięciami w nauce wyróżniają się spośród koleżanek i kolegów: - Życzę, aby skromna nagroda Burmistrza motywowała Was do sięgania gwiazd i nie tylko w nauce. Podziękowania składam na ręce waszych merytorycznych nauczycieli i Rodziców, którzy pewnie jako pierwsi wszczepiają w Was zainteresowanie nauką.

Nagrody burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba otrzymali:

Julia Gołąbek - była uczennica kl. III gimnazjalnej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie - finalista konkursu przedmiotowego z języka polskiego na szczeblu wojewódzkim,

Martyna Pasek - była uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie - laureatka konkursu przedmiotowego z języka polskiego na szczeblu wojewódzkim,

Nastazja Szpunar - była uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zespole Placówek Oświatowych w Nowej Dębie - finalistka konkursu przedmiotowego z języka polskiego na szczeblu wojewódzkim, 

- Karolina Trawińska - była uczennica klasy III gimnazjalnej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie - finalista konkursu przedmiotowego z języka polskiego na szczeblu wojewódzkim,

- Piotr Tomczyk - były uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Cyganach - finalista konkursu przedmiotowego z matematyki na szczeblu wojewódzkim.

 

Nagrodzeni uczniowie są wychowankami Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie oraz Szkoły Podstawowej w Cyganach dlatego gratulacje otrzymali nauczyciele prowadzący - Renata Konefał, Agnieszka Pazder, Jolanta Czamara, Elżbieta Krząstek-Janeczko oraz Ewa Markowicz-Zając - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie, Małgorzata Pakulska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Cyganach, Dariusz Siudem - Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie.

 

Na zakończenie gratulacje z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli wszystkim Radni Pan Hubert Kopeć i Łukasz Serafin oraz Prezes ZNP - Kazimierz Wąsik. Jeszcze raz pozdrawiamy cały nauczycielski stan i wszystkich pracowników oświaty!  Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek dla biorących udział w uroczystości przygotowany przez zespół Cyganianki.

 

BOJS

Lista aktualności