Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Inauguracja kampanii edukacyjnej pt. „Lekcja na 12 gwiazdek”

20-11-2019

Nic nie było nudne!

Inauguracja kampanii edukacyjnej pt. „Lekcja na 12 gwiazdek” 2019/2020 w Nowej Dębie

 

     –  Było fajnie. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o UE. Nic nie było nudne! – podkreślali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie po warsztatach europejskich, które przeprowadzono 18 listopada br. w ich szkole.

     Spotkanie zrealizowano w ramach IV edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”. W projekcie uczestniczą szkoły ponadgimnazjalne z miejscowości do 50 000 mieszkańców z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Jedną z nich jest Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie.
     Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce w partnerstwie z międzynarodowymi sieciami informacyjnymi Europe Direct i Eurodesk.


     Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć jak i ich bliskość, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.
     – Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np. dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności  – przedstawia Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii.
     Niniejsze warsztaty odbyły się dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony m.in. Edwarda Stelmacha, nauczyciela z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie.
     Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: Monika Lewicka-Bułatek, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Karolina Palimąka, animator młodzieżowy.

 

     Zainteresowani udziałem w kampanii Lekcja na 12 gwiazdek edycja 2019/2020 mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.lekcjana12gwiazdek.eu.

 

Ewa Nowak-Koprowicz

Koordynator kampanii edukacyjnej "Lekcja na 12 gwiazdek"

 

RL/MM

Lista aktualności