Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

15-10-2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie miała miejsce uroczystość z udziałem nauczycieli i pracowników oświaty. Obecni byli również: burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, z-ca burmistrza Leszek Mirowski, dyrektor Biura Obsługi Jednostek Samorządowych Renata Bal, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie Damian Diektiarenko, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Hubert Kopeć, prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowej Dębie Kazimierz Wąsik oraz członek zarządu NSZZ "Solidarność" w Nowej Dębie Beata Kubicka. Wszystkich gości przywitała pani Iwona Strojek dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, a następnie głos zabrał burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba - Wiesław Ordon. W swoim wystąpieniu podziękował nauczycielom w dniu ich święta. "Dziękuję za krzewienie wiedzy i za osobiste zaangażowanie w wykonywaną pracę, za profesjonalizm, kształtowanie postaw i wartości wśród młodych ludzi, za życzliwość i współpracę z różnymi środowiskami. Życzę wytrwałości oraz wielu sukcesów na ścieżce kariery zawodowej, by każdy dzień pracy przynosił satysfakcję i stanowił realizację ambicji oraz był powodem do dumy". Gratulacje z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli także z-ca burmistrza Leszek Mirowski, prezes ZNP Kazimierz Wąsik, członek zarządu NSZZ "Solidarność" Beata Kubicka i przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Hubert Kopeć.  Kolejnym punktem uroczystości było złożenie przez panią Agatę Koper nauczyciela Szkoły Podstawowej w Tarnowskiej Woli, która uzyskała awans na stopień nauczyciela mianowanego uroczystego ślubowania.  

 

Podczas dalszej części uroczystości burmistrz Wiesław Ordon, z-ca burmistrza Leszek Mirowski, dyrektor Renata Bal oraz przewodniczący Hubert Kopeć wręczyli nagrody dla nauczycieli. W tym roku otrzymali je: Aldona Bal, Anna Czerwiec, Elżbieta Kaczak, Anna Kołodziejczyk, Monika Żurek-Tabor - nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie, Renata Szpunar - Wicedyrektor i Ewa Markowicz-Zając Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie, Grażyna Bilińska, Wiesław Szczur, Dorota Taraszka - nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie, Magdalena Gerba - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarnowskiej Woli, Edyta Furtak-Buś i Anna Sadecka - nauczyciele Przedszkola Nr 1 w Nowej Dębie, Andrzej Majkut i Damian Wdowiak - nauczyciele Szkoły Podstawowej w Jadachach, Bernarda Głowacka - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jadachach, Mariusz Koper - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Chmielowie, Beata Metryka - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Cyganach, Jolanta Styga i Ala Tarnawska - nauczyciele Przedszkola Nr 5 w Nowej Dębie.

 

Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu Duda Dance - grupa reprezentacyjna tańca towarzyskiego, Art Dance i występy wychowanków Studia Muzyki Rozrywkowej "eMKA" w Nowej Dębie. Po cześci oficjalnej nastąpił poczęstunek dla wszystkich biorących udział w uroczystości.

BOJS

                                                                                 

Lista aktualności