Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie na Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

21-11-2012

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie w dniu 12 listopada 2012 r. uczestniczyli w Grach Terenowych pn. ,,Gorączka Złota” organizowanych na terenie WSiZ w Rzeszowie.
Naszą szkołę reprezentowali: Marta Konefał, Barbara Borowska oraz Radosław Niemiec. W ramach gier terenowych zespoły uczniowskie podejmowały zadania teoretyczne i praktyczne z zakresu podstaw przedsiębiorczości. Pytania i zadania w grze terenowej oparte były na kursach e-learningowych przygotowanych w ramach projektu „Przedsiębiorcze szkoły”. W czasie gdy uczniowie w pocie czoła walczyli o cenne nagrody, ich opiekunowie, nauczyciele przedmiotów ekonomicznych – Pani Iwona Strojek i Pani Bogumiła Małajowicz testowały wykorzystanie gier planszowych do nauczania przedsiębiorczości i ekonomii w szkołach ponadgimnazjalnych na przykładzie gry CASHFLOW i Chłopska Szkoła Biznesu. Obecnie wraz z uczniami wdrażają gry jako efektywne narzędzie dydaktyczne na lekcjach ekonomii. Kolejnym etapem obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości była konferencja pt. „Pomysł – czyli o tym jak znaleźć pomysł na biznes, Pieniądze – czyli o tym jak je pomnażać, Przyszłość – czyli o czynnikach sukcesu.  Uczestniczyli w niej uczniowie ZS nr  2 w Nowej Dębie: Jolanta Gancarz, Klaudia Woś, Justyna Kucwaj oraz Marcin Wargacki wraz z opiekunem. ,,Ciekawe wykłady, dyskusje, debaty przyświecały tej konferencji. Prezentowane były przez  charyzmatycznych praktyków, którzy te dość trudne tematy przedstawiali prosto i interesująco a przy tym żartobliwie – tego, czego My młode pokolenie oczekujemy” – mówią uczestnicy konferencji.

 

Zachęcamy młodych ludzi szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalych, aby wspólnie z nauczycielami podejmowali tego typu działania - bo to świetna lekcja ekonomii.

                                                                                                                                                           

  Uczestnicy konferencji

                                                                                                                                                                                          BOJS

 

Lista aktualności