Bogdan Karkut Mistrzem Polski w kategorii Masters

13-09-2013
Komentarze (2)

Nie tylko nasi młodzi zawodnicy spisują się rewelacyjnie i zdobywają czołowe lokaty na imprezach rangi ogólnopolskiej, bowiem przed tygodniem na Festiwalu Biegowym w Krynicy imponująco wręcz zaprezentował się szkoleniowiec nowodębskich lekkoatletów Bogdan Karkut, który został Mistrzem Polski w kategorii Masters.

Pan Bogdan Karkut dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Najpierw został Mistrzem Polski Masters na dystansie 10 km w swojej kategorii wiekowej (40-45 lat), a na drugi dzień wygrał finał krynickiej mili (1609m) również w kategorii masters (+35 lat).

Sukcesy odniesione w Krynicy nie były jedynymi w tym roku zanotowanymi mieszkającego w Komorowie trenera nowodębskiego klubu. Wcześniej w czerwcu był trzeci w kategorii Masters podczas Mistrzostw Polski w biegu Ulicznym na dystansie 5 km, który rozegrany został w Warszawie a w sierpniu został wicemistrzem Polski Masters w biegach górskich. Poza tym wygrywał kategorię wiekową w Krasnem, Rzeszowie oraz w Krośnie.

Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.