Podsumowanie II Otwartych Mistrzostw Nowej Dęby w BnO

15-09-2022

W sobotę 10 września 2022 r. na terenach parkowo-rekreacyjnych nad Zalewem rozegrane zostały II Otwarte Mistrzostwa Nowej Dęby w sprinterskim Biegu na Orientację.

Mimo deszczowej aury na trasy wyruszyło w sumie ponad 50 zawodników, którzy wystartowali w wybranych przez siebie kategoriach. Na zaktualizowanej mapie zaprojektowana została trasa rodzinna, popularyzacyjna (WOD) oraz otwarta (OPEN), a dla uczniów - mieszkańców Gminy Nowa Dęba przygotowano specjalne trasy w zależności od wieku. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez doświadczonych zawodników i instruktorów orientacji sportowej z wykorzystaniem elektronicznego pomiaru czasu SPORTident (m. in. z kartami z logo Nowej Dęby).

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:
- kat. K IV-VI: Milena Konefał (Nowa Dęba)
- kat. M IV-VI: Wiktor Rydzik (Szkoła Podstawowa Nr 3 Nowa Dęba)
- kat. M VII-VIII: Marcin Flis (Szkoła Podstawowa Nr 2 Nowa Dęba)
- kat. K LIC: Milena Rydzik (Zespół Szkół Nr 1 Tarnobrzeg)
- kat. M LIC: Kacper Łuc (Zespół Szkół Nr 2 Nowa Dęba)
- kat. OPEN-M: Andrzej Jaklik (Krosno)
- kat. Rodzinna: Jakub i Andrzej Kusiak (Nowa Sarzyna)
- kat. Popularyzacyjna WOD: Antoni Kusiak (Nowa Sarzyna)

Szczegółowe wyniki można zobaczyć tutaj.

Organizatorem wydarzenia był Klub InO.Maniak Nowa Dęba oraz Stowarzyszenie Rozwoju Szkół Prymus z Nowej Sarzyny. Wszyscy zawodnicy mieli bezpłatny start i otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział, a dla zdobywców podium przygotowano medale dzięki wsparciu finansowemu Gminy Nowa Dęba.
     Słodki poczęstunek i woda na mecie dla każdego, kto ukończył trasę był możliwy dzięki zakwalifikowaniu wydarzenia do obchodów Światowego Dnia Orienteeringu - World Orienteering Day, które zyskało wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki za pośrednictwem Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

---

Mirosław Marek
Sędzia główny Mistrzostw
(lic. PZOS nr 1154)

Kategoria K IV-VI: 1 miejsce:... Kategoria K-LIC: 1 miejsce:... Kategoria OPEN-M: 1 miejsce:... Kategoria RODZINNA: 1... Kategoria M IV-VI: 1 miejsce:... Kategoria M VII-VIII: 1... Kategoria popularyzacyjna... Kategoria M-LIC: 1 miejsce:...