Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Europejski Dzień Seniora

23-11-2022

20 listopada 2022 r. Rada Seniorów w Nowej Dębie przy współorganizacji burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba oraz Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zorganizowała uroczystość z okazji Europejskiego Dnia Seniora.

 

Rozpoczynając uroczystość przewodniczący Rady Seniorów powitał wszystkich uczestników i gości. Zaproszenie na Europejski Dzień Seniora przyjęli m.in. Ewa Draus - wicemarszałek województwa podkarpackiego, Wiesław Ordon - burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba, Damian Diektiarenko - przewodniczący rady miejskiej, Iwona Strojek - dyrektor SOK, Adam Szurgociński - dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie.

 

Po wystąpieniach zaproszonych gości miał miejsce pokaz udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez członków Państwowej Straży Pożarnej z Nowej Dęby. W części artystycznej wystąpili członkowie grup działających przy Samorządowym Ośrodku Kultury: Hanna Buczkowska i Kornelia Brudz z dziecięcej grupy teatralnej, członkowie Akademii Tańca 50+. oraz Teresa Niedzielska z Teatru „Pora na Seniora”. Część artystyczną zakończył występ wokalny solistki Agaty Witas. Rozstrzygnięty też został ogłoszony przez Radę Seniorów konkurs na wiersz „Życie Seniora w Nowej Dębie” na który wpłynęło 10 prac, 7 autorów. Przeprowadzono go przy pomocy Klubu Seniora przy ul. 1-go Maja w Nowej Dębie. Laureatami konkursu zostały: Ewa Grosicka, Renata Simko i Małgorzata Śliwińska. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Kapela Ludowa z Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach z niecierpliwością oczekiwała na pierwszych tancerzy, więc można było rozpocząć zabawę. Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji jakie czekały na uczestników uroczystości. Podczas trwania zabawy tanecznej rozlosowane zostały upominki i vouchery.

 

Sponsorami Europejskiego Dnia Seniora byli:

Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji

Tomasz Dziemianko - radny Miasta i Gminy Nowa Dęba

Hubert Kopeć - radny Miasta i Gminy Nowa Dęba

Tomasz Kopeć- radny Miasta i Gminy Nowa Dęba

MilDRUK Agencja Reklamowa

Nadleśnictwo Nowa Dęba

 

Wszystkim sponsorom, współorganizatorom jak również tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania uroczystości Rada Seniorów składa serdeczne podziękowania. To właśnie dzięki Wam grupa Seniorów  z terenu Miasta i Gminy Nowa Dęba mogła spędzić popołudnie i wieczór pełen wrażeń, atrakcji i radości. Dziękujemy zaproszonym Gościom za to, że zechcieli poświęcić swój czas dla Seniorów.

 

Stanisław Hałka

Przewodniczący Rady Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba

 

galeria zdjęć z Europejskiego Dnia Seniora - TUTAJ

 

Lista aktualności