Kamery Online

Aktualności

Kolejne sukcesy lekkoatletów

23-09-2013

W Warszawie odbyła się piąta edycja Bemowskiego Biegu Przyjaźni. Na czas imprezy biegaczki i biegacze stali się Przodowniczkami i Przodownikami Pracy, jak to miało miejsce w czasach PRL-u. W czołowych rolach wystąpili przedstawiciele Miejskiego Klubu Sportowego Stal Nowa Dęba.

Aż 200 kobiet i 400 mężczyzn w osobnych biegach pokonywało tradycyjną trasę po miasteczku budowniczych Pałacu Kultury "Przyjaźń”. Niepowtarzalny klimat imprezy przeniósł biegaczy w okres PRL-u. Po pakiet startowy, wydawany na specjalne kartki reglamentacyjne, trzeba było się ustawić w długiej kolejce. Każdy z uczestników biegu otrzymywał w zestawie startowym tak zwane towary luksusowe, miedzy innymi szare mydło, chałwę oraz rolkę papieru toaletowego. Na szyjach zwycięzców poszczególnych klasyfikacji zawieszano wieniec wykonany z towaru deficytowego, czyli rolek szarego papieru toaletowego. Klimat PRL-u oddawała również muzyka lat 70. i 80. oraz konkurs na najciekawsze przebranie minionej epoki.

W imprezie tej na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji juniorek stanęła znajdująca się w rewelacyjnej formie reprezentantka Stali Nowa Dęba Katarzyna Wojciechowska, która w tej imprezie zwyciężyła już po raz trzeci. Było to szóste z rzędu najwyższe podium Kasi. Na najwyższym stopniu podium stanął także trener Katarzyny Wojciechowskiej Bogdan Karkut, który okazał się najlepszy w klasyfikacji Masters, czyli mężczyzn powyżej 40 roku życia.