Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Impreza promocyjna ,,Promocja ścieżki rowerowo - pieszej, jej zasobów przyrodniczych, materialnych i kulturowych"

07-10-2013

    W ubiegłą niedzielę odbyła się w Cyganach impreza promocyjna pn. ,,Promocja ścieżki rowerowo - pieszej, jej zasobów przyrodniczych, materialnych i kulturowych".

 

I część imprezy -  ,,Marsz i rajd''
Uczestnicy mieli do wyboru marsz nordic- walking lub rajd rowerowy. Trasy różniły się długością i różnorodnością mijanych obiektów przyrodniczych. Wszyscy strudzeni, ale radośni, dotarli w różnym czasie do miejsca rekreacyjno - odpoczynkowego zw. Alpina.

 

II część - ,, Czym chata bogata tym rada''
Na imprezowiczów czekały różnorodne atrakcje dla ducha i ciała, dostosowane do różnych grup wiekowych. Królowały produkty tradycyjne przygotowywane przez nasze babcie i mamy. Były pierogi z bobem, ruskie i z soczewicą. Pachniały bochny wiejskiego chleba i drożdżowe ciasto. Nie zabrakło gomułek, sera białegi i żółtego oraz uwielbianych przez dzieci oponek. Nikt się nie nudził, do wyboru były różnorodne gry, zabawy i konkursy.
Imprezie przez cały czas towarzyszył zespół Stalowianki, lansując lasowiackie piosenki.

 

   Była okazja przypomnieć sobie, dzięki przedstawicielowi Koła Łowieckiego ,, Ryś' p. Huberta Klubka, jakie ptaki i ssaki żyją w okolicznych lasach, które gatunki są chronione i rzadkie oraz jak można im pomóc przetrwać zimę. Swoją obecnością zaszczycili nas: vice starosta Jerzy Sudoł, burmistrz Wiesław Ordon i dyr. LGD Piotr Pastuła. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Cygany i Lasowiacka Grupa Działania. Wydarzenie współfinansowane ze środków PROW na lata 2997 - 2913 w ramach Osi 4 Leader 4321. Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja - realizowanego przez LGD.

 

Maria Piwińska.

RL/MS

 

Lista aktualności

Komentarze

*
*
*