Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Wystawa Twórczości Plastycznej Nowa Dęba 2013

21-10-2013

W dniu 18 października 2013 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie otwarto Jubileuszową, X Wystawę Twórczości Plastycznej Nowa Dęba 2013.

 

Wystawa jest kontynuacją założeń poprzednich ekspozycji, które miały miejsce w minionych latach. Jest to wystawa reprezentatywna, pokazująca twórczość najlepszych i najaktywniejszych artystów z terenu naszego miasta i gminy. To prezentacja, przegląd wartości plastycznych, które powstają z potrzeby ducha, pasji tworzenia, realizacji siebie, upodobań artystycznych, tematycznych. Na ekspozycję składa się malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe oraz rysunki: ołówkiem, węglem, kredką. W eksponowanych pracach przewija się pejzaż, człowiek oraz martwa natura. Twórcy o różnym doświadczeniu artystycznym starają się poszukiwać prawdy piękna natury, czerpiąc z jej uroków inspiracje do swoich prac. Wystawa nie ma charakteru konkursu a jedynie popularyzację wartości plastycznych. Pokazuje szeroką gamę osobowości twórczych, sposobu operowania środkami artystycznego wyrazu, ujęć tematycznych, kompozycji. Sztuka wymaga liberalizmu, świadomości,  że to nie kierunki i style dominują, lecz talenty. Sztuka jest bowiem ponadczasowa i wszelkie teorie ograniczające swobodę artystycznej wypowiedzi to anachronizm. To poprzez zerwanie z dotychczasowymi wartościami sztuka przeżywa kryzys szukając stabilnego gruntu, przekonywującej argumentacji. Nadszedł czas przewartościowań i rewizji wielu wartości pojęć i sformułowań.

 

Po wystawie oprowadził Tomasz Staszewski – krytyk sztuki, artysta plastyk z Sulisławic, który poprzez analizę eksponowanych prac przybliżył zgromadzonym prezentowaną twórczość.

 

Każdy autor prac otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek, który wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba – Wiesław Ordon oraz Dyrektor SOK – Krystian Rzemień.

 

Na tegorocznej Wystawie Twórczości Plastycznej swoje prace zaprezentowali: Renata Bebło, Irena Zielińska, Grzegorz Gerba, Aleksandra Rząsa, Sławomir Gurdak, Stanisław Mityk, Grzegorz Lubas, Grzegorz Kościan, Zofia Tutaj, Piotr Adamczyk oraz Józef Baszak.

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w sali kameralnej SOK, która jest dostępna dla zwiedzających do 14 listopada 2013 r.

 

Lista aktualności