Historyczne zwycięstwo STALI !

21-10-2013

Podopieczni Daniela Młynarczyka odnieśli efektowne wyjazdowe zwycięstwo pokonując Wisłok Strzyżów aż 6 : 1, przełamując tym samym fatalną serię trzech porażek z rzędu ( Nisko, Malawa, Jasło ).

Pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył  Wojciech Dudek, wykorzystując dośrodkowanie Szymona Serafina. Na 0 - 2 podwyższył Andrzej Dudziak, który w sytuacji sam na sam bez problemów pokonał golkipera miejscowych. Niestety już minutę po trafieniu Dudzisa, gospodarze zdobyli bramkę kontaktową w wykonaniu Radosława Adamskiego. W drugiej części spotkania nasz zespół zdecydowanie  przyspieszył zdobywając aż 4 bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Kluczowym momentem meczu była bramka na  1 - 3, która  padła po samobójczym trafieniu Marka Brusika. Od tego momentu Stalowcy zdominowali całkowicie poczynania boiskowe, a kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W ostatnich 20 minutach nasz zespół zdobył jeszcze trzy bramki, a na listę strzelców wpisali się kolejno: Szymon Serafin, Kamil Serafin oraz po raz drugi w meczu Wojciech Dudek.

Zwycięstwo z Wisłokiem niesie za sobą sporo ciekawostek, bowiem jeszcze nigdy piłkarze STALI nie odnieśli tak wysokiego zwycięstwa wyjazdowego. Jest to również najwyższe zwycięstwo odkąd nasz zespół występuje w IV lidze Podkarpackiej. Wygrana z Wisłokiem jest pierwszym zwycięstwem wyjazdowym w obecnej rundzie. Zespół Wisłoka zdecydowanie "leży" naszej drużynie, bo równo rok temu w sezonie 2012/2013 zwycięstwo w Strzyżowie 5 : 1 było najwyższym w całym sezonie.

Gratulujemy zawodnikom okazałego zwycięstwa !

Wisłok Strzyżów – STAL NOWA DĘBA 1:6 (1:2)