Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia Gminna

21-12-2023

W dniach 15-17 grudnia 2023 r. na placu przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Nowej Dębie odbył się już po raz kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy na którym zaprezentowało się kilkunastu wystawców nie tylko z miasta i gminy Nowa Dęba ale również z okolicznych miejscowości. Świątecznemu jarmarkowi towarzyszyły: koncerty, występy dzieci i młodzieży a także miała miejsce coroczna Wigilia Gminna.

 

W piątkowe popołudnie w magię świąt wprowadzili nas najmłodsi, a mianowicie dzieciaki z nowodębskiego Niepublicznego Przedszkola „Krasnal”, którzy pod czujnym okiem swoich Pań przygotowali przedstawienie pt. „Aniołkowe Granie – Krasnalowe Kolędowanie”.

Sobota upłynęła nam przy świątecznych porządkach, czyli widowisku muzycznym przygotowanym przez Agencję „Moc-Art” z Krakowa. Bezpośrednio po przedstawieniu na scenie plenerowej wybrzmiały kolędy w wykonaniu Chóru ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie a następnie świąteczne rytmy z nauką tańca pod okiem Pana Marka Dudy. Sobotnie imprezy zakończył pokaz laserów, podczas którego przez kilkanaście minut mogliśmy poczuć niezwykłą magię.

 

Niedzielne świętowanie rozpoczęła Wigilia Gminna przy udziale Harcerzy z 2 Szczepu Harcerskiego „Szkwał” z Tarnowskiej Woli, którzy wspólnie z 1 Gromadą Zuchową „Zuszki Duszki” z Nowej Dęby oraz Drużyną Wielopoziomową „Zakamuflowani” z Nowej Dęby przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Swoją obecnością zaszczycili nas: Zbigniew Chmielowiec – Poseł na Sejm RP, Wiesław Ordon – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, ks. Andrzej Barzycki – Proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św., Bogumiła Małajowicz – Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie, st. chor. szt. Piotr Szczygieł – Komendant Placówki Żandarmerii w Nowej Dębie, Renata Hałka – sekretarz Nadleśnictwa Nowa Dęba.

 

Były życzenia i degustacja świątecznych przysmaków: barszczu czerwonego oraz kwasu wigilijnego, czyli tradycyjnej potrawy Podkarpacia. Jest to zupa na wodzie z kiszonej kapusty i wywarze z suszonych grzybów. Gotuje się ją z odrobiną kapusty i z kaszą jaglaną, a podaje z całymi ugotowanymi ziemniakami. Kwas wigilijny okraszony jest cebulą, która – zgodnie z tradycją obowiązującą w postne dni – usmażona jest na oleju lnianym. Po części oficjalnej na scenie SOK wspólnie kolędowaliśmy ze Scholą Corazones z Tarnowskiej Woli, Scholą Anielskie Grajki z Jadachów oraz Chórem Parafialnym Soli Deo z Tarnowskiej Woli.

 

Na tegorocznym Jarmarku można było nabyć m.in. ozdoby i dekoracje rękodzielnicze, świąteczne smakołyki oraz oryginalne prezenty. Specjalnie dla najmłodszych zorganizowano bezpłatnie świąteczną karuzele i spotkanie z Mikołajem oraz Śnieżynkami. 

 

Powyższe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez pomocy sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie nam pomagają i wspierają nasze działania, a mianowicie: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Nadleśnictwo Nowa Dęba, Hubert Kopeć - radny miasta i gminy Nowa Dęba, Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie, Paweł Wdowik, Marek Duda - właściciel szkoły tańca DUDA DANCE.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia:

15.12.2023 - piątek

16.12.2023 - sobota

17.12.2023 - niedziela

 

Lista aktualności