Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Wystawa malarstwa Katarzyny Kobylarz - Tomaszewskiej

23-01-2024

Zapraszamy do obejrzenia prac malarskich Katarzyny Kobylarz - Tomaszewskiej wszechstronnej artystki , mieszkanki Nowej Dęby w galerii Samorządowego Ośrodka Kultury. Wernisaż wystawy malarstwa odbędzie się 26 stycznia 2024 r o godz. 18:00 w sali kameralnej SOK.

Artystka Katarzyna Kobylarz - Tomaszewska

Przewodnicząca Klubu Malarzy im. Artysty Stanisława Hrabiego Szembeka przy Towarzystwie Historycznym im. Szembeków. Absolwentka ASP w Krakowie. Ukończyła dwa kierunki studiów w 2007 r: uzyskała dyplom mgr sztuki z Wydziału Malarstwa (Kierunek Studiów Scenografia) oraz mgr sztuki z Wydziału Grafiki (Kierunek Studiów Grafika Warsztatowa. Skończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu w 2002 r.

Jako artystka wszechstronna w pełni realizuje swoje pasje w różnych projektach artystycznych i konceptualnych, była m.in. scenografem w filmie „Kemping” w reż. Krzysztofa Jankowskiego w 2014 r. Współpracowała z Panem Andrzejem Wajdą podczas studiów oraz Krystianem Lupą i Andrzejem Kreutz-Majewskim. W latach 2011-2012 na zaproszenie Prezesa sieci Kina 5D Extreme malowała przestrzeń 3D chromadepth w Płocku oraz Poznaniu w Galerii „Kupiec Poznański”, w sumie jest to ponad 180 metrów kwadratowych. Jest pionierką techniki 3d chromadepth w Polsce. W latach 2008 - 2011 współpracowała z ramienia swojej firmy z Operą Krakowską. Poza scenografią, grafiką i dekoracją wnętrz jej pasją są przede wszystkim obrazy ścienne -iluzjonistyczne 3D, nowatorskie pomysły. Jej prace znajdują się u polskich i zagranicznych kolekcjonerów sztuki.

     Jest laureatką licznych nagród oraz uczestniczką plenerów, wystaw zbiorowych, indywidualnych. Jej prace znajdują się w takich państwach jak Niemcy, Anglia, Szwajcaria, Portugalia, Włochy, Czechy. Wygrała m.in. III Miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Siłą czy dialogiem, współcześni Europejczycy wobec konfliktów” w 2001 r, I i III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Graficznym „Artform” Kluczbork 2001 r. , wyróżnienie w Konkursie Satyrycznym „O złotą szpilę” 2000 r, dwa pierwsze miejsca w konkursach plenerowych na południu Polski (Korzenicy i w Horyńcu w 2001 r.) Swoje prace pokazała m.in. na wyspie Jersey, UK, Rzymie, Włoszech, Portugalii, Niemczech (Gerlitz), podczas Focus Festiwal, na który została zaproszona przez organizatorów.

W Polsce wystawiała prace m.in. w Sobczyk Gallery (2014), Czarnym Motylu (2013) w Warszawie, w Pałacu Sztuki w Krakowie (2008) była pomysłodawcą oraz kuratorem międzynarodowej wystawy pt. „Malarstwo młodych”. Jest członkiem grupy artystycznej "Młodzi Sztuką".

    W kwietniu 2015 r. była współautorem wystawy malarskiej pt. „Ogień Miłości” inspirowanej do poezji Haliny Poświatowskiej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Swoją obecność na wystawie zaszczyciła artystkę Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Impreza odbyła się pod Patronatem Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.

     W maju 2015 r. została również zaproszona do projektu ekspozycji swoich prac podczas „Nocy Muzeów” w starej Drukarni, na Mińskiej 65 w Warszawie. Projekt nosił tytuł  „Nowoczesne Technologie”. Artystka zaprezentowała w specjalnej sali swoje malarstwo 3D. Podczas nocy obrazy zobaczyło ponad 3000 osób.

     W maju 2015 r. została również zaproszona do projektu międzynarodowego Fotoplastikon 3D, wykonała 25 ilustracji, które później były animowane.

   W październiku 2015 r. artystka miała indywidualną wystawę w Nowodworskim Domu Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim.

   7 kwietnia 2016 r. odbyła się zbiorowa wystawa i wernisaż z okazji 100-lecia Dzielnicy Mokotowa w Galerii Kadr. Artystka zaprezentowała malowane Pocztówki 3D w postaci makiety 3D.

   14 kwietnia 2016 r.  odbyła się indywidualna wystawa artystki w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, Ratusz, Plac Bankowy 3/5 w Warszawie. Podczas wystawy artystka miała wywiad dla TVP3 Warszawa. Wystawa została objęta patronatem TVP3.

 16 maja 2016 r. została również zaproszona do projektu ekspozycji swoich prac podczas „Nocy Muzeów” na Mińskiej 65 w Warszawie. Projekt nosił tytuł  „Nowoczesne Technologie II”. Artystka zaprezentowała w specjalnej sali swoje malarstwo 3D. Znowu sale odwiedziło około 2000 odwiedzających.

W czerwcu 2016 r. odbyła się wystawa obrazów w kawiarni Krzywe Koło w Warszawie.

W czerwcu 2016 r. odbyła się wystawa obrazów „Otwarte Ogrody’’ w Podkowie Leśnej.

3 październik 2016 „Dom Kultury Śródmieście” – wystawa indywidualna i 2 pokazy malarstwa 3D.

25-26 październik 2016r. wystawa obrazów podczas Kongresu Kobiet „Bizneswomen&life w Warszawie, Hotel Gromada. Jej prace zobaczyło około 2000 osób.

28.11.2016 – wystawa indywidualna w Domu Kultury Kadr na Mokotowie. Wystawa czynna do 9 stycznia 2017 r. Wystawa została objęta patronatem Informatora Stolicy.

       W marcu 2017 odbyła się huczna wystawa indywidualna w Centrum Promocji Kultury pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Tomasza Kucharskiego.

Wyróżnić można jeszcze:

Muzeum Historyczne zaprosiło artystkę w 2013 r. do projektu w którym wykonała 3 makiety z pocztówkami 3D. Dwie z kolekcji znajdują się w Muzeum Historycznym.

Jej obrazy cechują się szczerością i ciągłym poszukiwaniem wyrazu swoich myśli. Odpowiada na codzienność dużym formatem i malowaniem światła jakie rodzi się z każdy dniem na nowo, malarstwo koi jej duszę i jest odpowiedzią na pytania - to najszczerszy i najwierniejszy dla serca sposób komunikacji.

      Więcej informacji o artystce znajduje się na stronie internetowejwww.katarzynakobylarz.pl oraz Facebooku Painting3D/Katarzyna Kobylarz.

 

Lista aktualności