Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Pokaz malarstwa iluzjonistycznego 3D

24-01-2024

Serdecznie zapraszamy 30 stycznia 2024 r. o godz. 16:00 do Szkoły Podstawowej w Rozalinie na niezwykłe spotkanie z artystką Katarzyną Kobylarz – Tomaszewską, która tworzy różnorodne dzieła i prowadzi swoją autorską galerię sztuki w Nowej Dębie, przy ul. Krasickiego 4.

 

Obecnie w Rozalinie artystka wykonuje Malarstwo iluzjonistyczne, które wykona dla artystycznej, nowoczesnej restauracji w Warszawie ma wielkość około 60 metrów, iluzjonistyczne z wykorzystaniem elementów z technologii 3d chromaDepth. Niektóre elementy artystyczne będą też wykonywane na przestrzeniach pionowych w technologii 3D chromaDepth. Cała restauracja będzie unikatową na skalę Polski, ponieważ nigdzie takiej restauracji w kraju nie ma. Złudzenia optyczne, które będą zastosowane w malarstwie tworzą efekt głębi. Całość zostanie zabezpieczona specjalnymi lakierami dla bezpieczeństwa dzieła.

 

Artystka od czasu do czasu wykonuje wielkoformatowe malarstwo. W grudniu współtworzyła mural w Rzeszowie wraz z firmą Wallart, było to ponad 400 m2 malarstwa na wieżowcu, jak też wykonywała mural ponad 60 m kwadratowych własnoręcznie w Grodzisku Owidz w Muzeum Mitologii Słowiańskiej, gdzie wykonała 2 boksy wielkoformatowe wielkości 50 m oraz 6 boksów scenograficznych. Wszystko wykonane zostało w technologii 3D chromaDepth z możliwością oglądania części obrazów w okularkach.

Przy odpowiednim świetle UV obrazy nabierały głębi jak w filmie Avatar. Przez 7 lat ten projekt rozwinął skrzydła i jest to jeden z najgorętszych projektów na północy Polski, otrzymał nagrodę – Projekt Turystyczny Roku. Zbiera rzesze fanów i bardzo duże zainteresowanie na miejscu w Muzeum a także w mediach społecznościowych. Artystka była główną osobą oraz koordynatorem i realizatorką wszystkich dzieł, które tam powstały. Może się poszczycić tą realizacją jak też innymi równie ciekawymi projektami jak labirynt w Płocku, labirynt 3D w Poznaniu. Tam też były wielkoformatowe, ponadwymiarowe prace. Do współpracy czasami zaprasza innych, by podzielić się swoją wiedzą i wysublimowanym wyczuciem sztuki. Między innymi w Poznaniu nauczyła dwóch artystów tej technologii, artyści ci tworzyli część malowidła pt. "Dziewczynki z Zapałkami".

 

Niesamowite wrażenia z tworzenia tego przedsięwzięcia chcemy zaprezentować mieszkańcom naszego regionu. Będzie do jedyna i niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć tak duże malarstwo naszej lokalnej artystki i posłuchać m.in. historii tworzenia wielkoformatowych dzieł.

 

Lista aktualności