Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie w Ropczycach

28-01-2014
Na zdjęciu rewelacyjni...

W Ropczycach rozegrany został kolejny klasyfikacyjny Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie. Po raz kolejny w tym sezonie znakomicie spisali się w zawodach tej rangi młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy aż czternastokrotnie stawali na podium dla zwycięzców. W kategorii młodzików doskonale spisała się Natalia Róg, która zwyciężyła w grze pojedynczej dziewcząt, pokonując w finale po zaciętym trzysetowym pojedynku Magdalenę Golenię (UKS Sokół Ropczyce) 2:1 (5:21;21:19;21:12). Drugi złoty medal Natalia wywalczyła w grze podwójnej dziewcząt, gdzie wspólnie ze swoją prnerką Izabelą Jajko (UKS Orliki Ropica Polska) wywalczyły pierwsze miejsce, pokonują w finale parę UKS Dubiecko Klaudię /Bukowińską / Aleksandrę Dudziak 2:0 (21:13;21:13). W grze mieszanej Natalia wspólnie z Konradem Płochem (UKS Start Widełka) wywalczyli trzecie miejsce. W grze podwójnej chłopców trzecie miejsce wywalczył debel: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin). Nowodębscy młodzicy w Ropczycach stanęli na podium dla zwycięzców cztery razy.
    Jeszcze lepiej spisali się młodzicy młodsi z Nowej Dęby. W grze pojedynczej dziewcząt znowu w sposób nie podlegający dyskusji zwyciężyła Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) rakieta numer jeden w Polsce w tej kategorii wiekowej, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Aleksandrę Michalczuk 2:0 (21:8;21:11). Trzecie miejsce wywalczyła kolejna nowodębianka Zofia Tomczyk. Na miejscach 5-6 uplasowały się: Dominika Luboch i Klaudia Kostrzycka. W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył debel w składzie: Beata Mycek (Stal) / Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec), który w finale pokonał parę klubową Stali Nowa Dęba Aleksandrę Michalczuk / Zofię Tomczyk 2:0 (21:16;21:15). Na miejscu trzecim uplasował się kolejny debel klubowy Stali: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch. W grze podwójnej chłopców na miejscu trzecim uplasował się debel w składzie: Jakub Suszyński (Stal) / Szymon Maciąg (UKS Start Widełka). W grze pojedynczej chłopców na miejscu trzecim uplasował się Jakub Suszyński (Stal). W grze mieszanej młodzików młodszych zwyciężył w chili obecnej najlepszy mixt w Polsce w tej kategorii wiekowej: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), który w pojedynku finałowym pokonał mixt kombinowany: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba) 2:0 (21:12;21:15). Na miejscu czwartym uplasował się mixt w składzie: Partyk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) / Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba).

Nowodębscy młodzicy młodsi w Ropczycach stanęli na podium dla zwycięzców w sumie dziesięć razy. Był to kolejny rewelacyjny występ utalentowanej nowodębskiej młodzieży badmintonowej.