Życiówka Kamila Gurdaka

24-02-2014
Komentarze (1)

W silnej obsadzie odbył się finał biegu na 800 metrów na Mistrzostwach Polski w Sopocie.  Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba, zajął czwarte miejsce, pobijając rekord życiowy: 1.48,27. Gratulujemy.

Tempo w finałowym biegu na 800 metrów narzucali oczywiście Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Nasz eksportowy duet średniodystansowców stworzył w Ergo Arenie piękne widowisko. Dopingowani przez kilka tysięcy widzów zawodnicy wymieniali się na pozycji lidera. Złotym medalistą został trzeci na światowych listach Adam Kszczot, który 4 okrążenia sopockiej hali pokonał w 1:47.07. Jako drugi linię mety przekroczył Marcin Lewandowski (1:47.16), który na listach światowych plasuje się szóstym miejscu. Brązowy medal wywalczył, reprezentujący od tego sezonu AZS-AWF Warszawa, Artur Kuciapski, który czasem 1:48.19 poprawił rekord życiowy.

Źródło:PZLA/SOSiR