Krajowe turnieje badmintonistów w Zamościu i Suchedniowie

16-01-2013
Rewelacyjni badmintoniści...

Od mocnego uderzenia rozpoczęli nowy 2013 rok w startach indywidualnych młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba. Doskonale spisali się oni na Krajowych Turniejach Młodzików i Młodzików Młodszych, które rozegrane zostały w Suchedniowie i Zamościu.
    W Zamościu rywalizowali na krajowym turnieju młodzicy młodsi. Nowodębianie wręcz zdeklasowali sowich rywali wygrywając cztery z pięciu kategorii. W grze pojedynczej dziewcząt zwyciężyła Natalia Róg, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Beatę Mycek 2:0 (21:17;21:7). W grze pojedynczej chłopców zwyciężył Rafał Lejko, który w finale pokonał Patryka Kordka (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) 2:0 (21:10;21:15). W grze mieszanej triumfował mixt Stali: Rafał Lejko / Natalia Róg, który w finale pokonał parę Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) / Patrycja Domańska (Rzeszów) 2:0 (21:5;21:3). W grze podwójnej dziewcząt zwyciężył debel w składzie: Beata Mycek (Stal nowa Dęba) / Katarzyna Senderek (UKS Kiko Zamość), który w finale pokonał parę: Aleksandra Laskowska / Oliwia Ręba (UKS Kiko Zamość) 2:1 (19:21;21:11;21:16). Tak więc nowodębianie stanęli na podium dla zwycięzców pięć razy, w tym cztery razy na jego najwyższym stopniu!

W Suchedniowie rywalizowali natomiast młodzicy oraz juniorzy młodsi na swoich turniejach krajowych. Tutaj doskonale spisał się Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba), który w singlu chłopców uplasował się na miejscu piątym. Natomiast w grze podwójnej chłopców zwyciężył po dramatycznym, stojącym na znakomitym poziomie sportowym pojedynku eksportowy debel Podkarpacia w tej kategorii wiekowej w Polsce w składzie: Patryk Kopeć (Stal) / Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg), który w finale pokonał parę: Kamil Bartkiewicz / Norbert Lech (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) 2:1 (19:21;23:21;21:19)!
    W kategorii juniorów młodszych piąte miejsce w grze podwójnej chłopców wywalczył debel w składzie: Ernest Ścipień (Stal) / Piotr Szałas (MKS Garwolin).