Mistrzostwa Polski w Ustrzykach Dolnych

18-04-2014

12 kwietnia 2014 r., na trasie wyznaczonej w parku "Pod Dębami" w Ustrzykach Dolnych, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. W młodszych kategoriach wiekowych tj. dzieci młodszych i starszych rywalizowano w XIII Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia. Biegi ukończyła rekordowa liczba - 174 zawodników z 30 klubów i 11 województw.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, gdyż na starcie stanęło kilkoro medalistów nie tylko MP, ale również piątka  medalistów  Mistrzostw Europy juniorów tak z biegów górskich, jak i ze stadionu. Bardzo dobrze w silnej stawce zaprezentowali się lekkoatleci z Nowej Dęby, którzy w klasyfikacji klubowej mistrzostw, bardzo wysokie, V miejsce wywalczyli zawodnicy MKS Stal Nowa Dęba. Blisko medalu była Katarzyna Wojciechowska, która zajęła 4 miejsce w biegu juniorek. W biegu juniorek młodszych 6 i 7 miejsca zajęły Sylwia Bąba i Marianna Mangione. 11 miejsce wśród juniorów młodszych zajął Arkadiusz Urbaniak, a 17 w biegu juniorów Sebastian Dudek. W biegu młodzików 13 miejsce zajął Dominik Wdowiak, a na 16 miejscu ukończył bieg Wiktor Hałka. W młodszych kategoriach wiekowych nasi zawodnicy zajmowali następujące miejsca: wśród dzieci młodszych: Paweł Furtak 6 miejsce, Dagmara Letniowska - 9, a Patrycja Rębisz - 15. W rywalizacji dzieci starszych Klaudia Zięba i Marek Mangione zajęli  4 miejsca, zaś Patryk Zych był 5.