Krajowy Turniej Młodzików Młodszych w badmintonie w Zamościu i Wojewódzki Turniej Żaków w badmintonie w Rzeszowie

05-03-2013

W dalszym ciągu trwa zwycięski marsz najmłodszych badmintonistów Stali Nowa Dęba po kortach całej Polski. Tym razem wręcz rewelacyjnie spisali się oni na Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych, który rozegrany został w Zamościu. Na podium dla zwycięzców stawali aż sześć razy, w tym trzy razy na jego najwyższym stopniu, a trzy razy na drugim miejscu. Prawdziwą furorę na badmintonowych kortach Polski robi młodziutka Natalia Róg uczennica klasy szóstej, która znowu dwa razy zwyciężyła, a swoje rywalki wręcz zdeklasowała. Najpierw w sposób nie podlegający żadnej dyskusji wygrała grę pojedynczą dziewcząt, pokonując w finale ogólną faworytkę Idę Wiśniewską (Żyrardów) 2:0 (21:18;21:13). W grze podwójnej dziewcząt wspólnie z wspomnianą Idą Wiśniewską wywalczyły również pierwsze miejsce, pokonując w pojedynku finałowym, po doskonałej grze debel Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce) 2:1 (11:21;26:24;21:18). Finał gry mieszanej był wewnętrzną sprawą młodych nowodębian. Zwyciężył mixt w składzie Rafał Lejko / Beata Mycek, który w finale pokonał parę Patryk Róg/ Aleksandra Michalczuk 2:0 (21:6;22:20). W grze podwójnej chłopców drugie miejsce wywalczył debel Stal Rafał Lejko / Patryk Róg, który w finale po dramatycznym pojedynku uległ parze UKS Orbitek Straszęcin Jakub Kufel / Patryk Michałek 1:2 (26:24;20:22;13:21). Był to kolejny znakomity występ młodych nowodębskich badmintonistów.

W Rzeszowie rozegrany został kolejny w tym sezonie Wojewódzki Turniej Żaków w badmintonie w grach pojedynczych, a do rywalizacji przystąpili dziewczęta i chłopcy urodzeni w 20002 roku i młodsi. Na tym turnieju również dobrze spisali sie najmłodsi nowodębianie. W grze pojedynczej chłopców trzecie miejsce wywalczył Jakub Suszyński. W grze pojedynczej dziewcząt na czwartym miejscu uplasowała się utalentowana Klaudia Kostrzycka, która swoją przygodę z badmintonem rozpoczęła dopiero w październiku ubiegłego roku.