Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Uroczysta Gala „Inicjatywa, Innowacja, Integracja 2013”

05-03-2013

    Baranowski zamek gościł w sobotni wieczór liderów organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które w roku 2012 zrealizowały ciekawe inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności. Uczestnicy uroczystej Gali „Inicjatywa, Innowacja, Integracja 2013” odebrali z rąk prezesa Fundacji Fundusz Lokalny SMK Stanisława Baski podziękowania za włożony trud, a 5 inicjatyw zostało docenionych pieniężnymi nagrodami. Na konkurs złożono 15 wniosków, wśród nich były 2 inicjatywy z Nowej Dęby – Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy – budowa profesjonalnego paleniska na ognisko, a także boiska do siatkówki plażowej i Domu Pomocy Społecznej – organizacja uroczystości „Dnia Chorego”. Realizacja inicjatyw była możliwa dzięki wsparciu samorządów gmin, które od lat współpracują z głównym organizatorem. Przynosi to samorządom wymierne korzyści w postaci dodatkowych środków finansowych, które trafiają do organizacji pozarządowych. Za efektywne działania na rzecz budowy kapitału społecznego oraz bezpośrednie  wsparcie udzielone przy realizacji Programu „Działaj Lokalnie VII”, Gmina Nowa Dęba otrzymała pamiątkowy certyfikat, który odebrał zastępca burmistrza Zygmunt Żołądź.
    Galę uświetnił występem nasz nowodębski raper Sebastian „Jesioł” Jesiołowski. Jego utwór „W nas drzemie siła” idealnie wstrzelił się w charakter imprezy i jak sam, z satysfakcją stwierdził, tym utworem wprowadził rap na salony.
    Honorowymi gośćmi Gali byli Radosław Jasiński dyrektor programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Paweł Łukasiak prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

RL/MS

 

Zobacz fotorelację z Gali >>
 

Lista aktualności

Komentarze

*
*
*