Kamery Online

Aktualności

Kamil Gurdak z brązowym medalem na Uniwersjadzie w Gwangju

13-07-2015

W ostatnim dniu zmagań lekkoatletów na 28. Letniej Uniwersjadzie w Korei Południowej medale zdobyły nasze sztafety 4 x 400 metrów pań (złoto), 4 x 100 metrów panów (srebro) i 4 x 400 metrów panów (brąz).

Na mokrej bieżni stadionu w Kwangju złoty medal w biegu rozstawnym 4 x 400 metrów zdobyły nasze panie. Polki biegnące w medalowym składzie z halowych mistrzostw Europy w Pradze (Małgorzata Hołub, Monika Szczęsna, Joanna Linkiewicz, Justyna Święty) uzyskały czas 3:31.98. Srebro zdobyły Rosjanki, a brąz Amerykanki.

Mimo nie do końca dobrych zmian srebrny medal wywalczyła sprinterska sztafeta panów w składzie Adam Pawłowski, Grzegorz Zimniewicz, Artur Zaczek i Kamil Kryński. Polski zespół uzyskał czas 39.50 i na mecie przegrał walkę jedynie z ekipą japońską (39.08).

Na piątym miejscu rywalizację ukończyła sztafeta 4 x 400 biegnąca w składzie Mateusz Zagórski, Michał Pietrzak, Kamil Gurdak (przez 380 metrów biegł w jednym bucie!), Rafał Omelko, jednak po dyskwalifikacji trzeciej na mecie ekipy RPA biało-czerwoni przesunęli się na czwarte miejsce. Kilkadziesiąt minut po zakończeniu biegu sędziowie zdecydowali także o dyskwalifikacji ekipy USA i biało-czerwoni awansowali na brązową pozycję. Polacy uzyskali czas 3:07.77, a złoto – z wynikiem 3:05.05 – zdobyli zawodnicy z Dominikany.

Ósme miejsce z czasem 1:52.13 w finałowym biegu na 800 metrów zajął Kamil Gurdak. Złoto – z wynikiem 1:49.05 – zdobył Shaquille Walker.

Biegami rozstawnymi zakończyły się zmagania lekkoatletów na uniwersjadzie. W Kwangju polscy lekkoatleci zdobyli 12 medali (3-6-3). To najlepszy start polskich lekkoatletów w historii tych zawodów. Kolejna edycja tej imprezy odbędzie się pod koniec sierpnia 2017 roku na Tajwanie.