Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

II Dekanalny Turniej Futsalu w piłce nożnej

18-03-2013

        Już po raz drugi w Tarnobrzegu odbył się Dekanalny Turniej Ministrantów i Lektorów w FUTSALU czyli halowej piłce nożnej. Rozgrywki jak rok wcześniej zorganizowane zostały w hali sportowej tarnobrzeskiego OSiR-u. Turniej rozpoczęto wspólnym udziałem we Mszy św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu, której przewodniczył ks. Rafał Kasprzyk, dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży. Przybyłych uczestników turnieju przywitał dziekan dekanatu Tarnobrzeg-Południe, ks. kan. Adam Marek, który zwracając się do młodych zawodników wyraził radość z możliwości zorganizowania turnieju, lecz nie tylko po to by odczuć wzajemną rywalizację, „ale także tworzyć wspólnotę dekanalną”. Dlatego też piłkarskie rozgrywki rozpoczęto wspólnym przeżywaniem Eucharystii. Na zakończenie Ksiądz Dziekan życzył wszystkim „zwycięstw i wiele radości”.
O godz. 9.00 rozpoczęto rozgrywki w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W turnieju zobaczyć można było drużyny ze wszystkich parafii dekanatu Tarnobrzeg Południe. Turniej podzielony został na dwie kategorie: gimnazjum i szkoła podstawowa.
W sumie w turnieju wzięło udział 13 drużyn, w tym cztery drużyny reprezentujące szkołę podstawową i dziewięć - gimnazjum. Po rozegraniu kilkunastu zaciętych meczy, trwających siedem minut, zostali wyłonieniu zwycięzcy. Na uwagę zasługuje zajęcie II miejsca uczniów Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie w kategorii szkół gimnazjalnych.
Nagrody wszystkim uczestnikom turnieju (pamiątkowe szklane grawertony, ufundowane przez prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza), wręczyła naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Urzędu Miasta - Pani Anna Czaplińska.
Ks. Rafał Kasprzyk wręczył również specjalne nagrody - statuetki z piłkarzami dla najlepszego bramkarza, którym okazał się Marek Ślusarz z Tarnowskiej Woli z Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie, dla króla strzelców - Krzysztof Tomczyk z Chmielowa ze Szkoły Podstawowej i Przemysław Hajduk z Tarnowskiej Woli z Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie.
Jak podkreślali uczestnicy turnieju, tego typu zawody są okazją do aktywnego i ciekawego spędzenia wolnego czasu oraz spróbowania swoich sił. Nic dziwnego, skoro stawką turnieju były szklane grawertony dla drużyny, oraz statuetki dla najlepszych graczy.

 

 

RL/MM

Lista aktualności