Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych

29-02-2016

W dniach 12-14.02.2016r. w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Mistrzostwa Polski stały na bardzo wysokim poziomie, ustanowiono 6 rekordów Polski. W mistrzostwach tych z powodzeniem udział wzięli zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS - STAL Nowa Dęba. Najlepszy wynik i miejsce uzyskała Sylwia Bąba, która w biegu na 3000m zajęła 5 miejsce w czasie 10,10,86 poprawiając rekord życiowy o 31sek, dobre 8 miejsce w biegu na 200m z rekordem życiowym 23,38 zajął Marcel Prokopiuk, 14 miejsce w biegu na 300m z rekordem życiowym 36,90 zajął Dawid Jachyra, 15 miejsce w biegu na 400m w czasie 61,42 zajęła Dagmara Gładysz poprawiając rekord życiowy. W biegu na 1000m w czasie 2,28,40 zdecydowanie zwyciężył i zdobył złoty medal Szymon Zięba, wychowanek MKS - STAL Nowa Dęba, obecnie reprezentujący UKS – „TIKI-TAKA” Kolbuszowa. trenerem Szymka jest Bogdan Karkut, który również był trenerem MKS- STAL.