Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

22-03-2016

W dniu 19.03.2016r., w Żaganiu, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych.  Mistrzostwa Polsk odbyły się na bardzo trudnych trasach (błoto), co utrudniało rywalizację. W tych trudnych warunkach bardzo dobrze poradziła  sobie zawodniczka sekcji lekkiej atletyki MKS- STAL Nowa Dęba Sylwia Bąba, która startowała na dystansie 4km juniorek. Sylwia przez długi okres prowadziła ten bieg i nadawała tempo. Jeszcze 150 m przed metą była na czele z niewielką przewagą nad pozostałymi zawodniczkami, by ostatecznie zająć czwarte miejsce, którego bardzo nie lubią sportowcy, bo jest to miejsce najbliżej podium. Różnice czasowe na mecie miedzy zawodniczkami były niewielkie, a Sylwia o medal wałczyła do ostatnich metrów. Za walkę do samej mety należą się Sylwii duże brawa.

W biegu na 6 km juniorów, po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją prawego kolana, wystartował Arkadiusz Urbaniak i zajął 32 miejsce W biegu na 3 km juniorów młodszych zwyciężył i zdobył złoty  medal wychowanego naszego klubu Szymon Zięba, podopieczny Bogdana Karkuta, który mimo wywrotki na ostatnich metrach zdecydowanie zwyciężył. Szymek obecnie reprezentuje UKS TIKI-TAKA Kolbuszowa, gdzie chodzi do  szkoły średniej, w dorobku ma już 3 złote i 3 srebrne medale Mistrzostw Polski.