Mistrzowie Podkarpacia w Biegu na Orientację w Nowej Dębie

08-05-2016
     8 maja w Nowej Dębie rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia w sprinterskim Biegu na Orientację. Centrum miasta na dwie godziny stało się areną dla biegaczy. Ponad 60 osób wyposażonych w mapę i elektroniczny rejestrator (chip) starało się w jak najkrótszym czasie potwierdzić swoją obecność na punktach kontrolnych.
     Organizatorami tegorocznej edycji Mistrzostw był Podkarpacki Okręgowy Związek Orientacji Sportowej oraz gmina Nowa Dęba.

Wśród startujących byli zawodnicy z Przeworska (UKS Azymut Dębów), Lublina (KU AZS UMCS Lublin), Pabianic (UKS Azumut Pabianice), Zamościa (UKS Azymut Siedliska), Kolbuszowej (KKT Salamandra), Nowej Sarzyny (InOwcy Łętownia i KT Przygoda), Rzeszowa (Szarotki, 21blog) oraz Nowej Dęby (STAGEO Nowa Dęba, STAL Nowa Dęba).
     Wśród zwycięzców licznych kategorii wiekowych na podium byli także mieszkańcy Nowej Dęby. W kategorii męskiej (M14) pierwsze miejsce zajął Dawid Dzióba, a w kategorii otwartej kobiet (OPEN-K) całe podium należało do pań ze STAGEO Nowa Dęba - Marzeny Staniek (1 miejsce), Emilii Staniek (2 miejsce) i Bożeny Staniek (3 miejsce). Warto wspomnieć, że najmłodszy zawodnik w kategorii KM10N (dziecko do lat 10 z opiekunem) miał 3 lata. Najdłuższą i najtrudniejszą kategorię męską M18/21 zdominowali zawodnicy UKS Azymut Dębów. Pierwsze miejsce zajął Piotr Kruk, drugi był Michał Kruk, a trzeci czas zanotował Michał Markowski.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim zawodnikom i kibicom dziękujemy za udział w imprezie.