Relacja z meczu Stal - Bukowa

10-05-2016

Piłkarze STALI NOWA DĘBA po raz kolejny dopisali komplet punktów do swojego ligowego dorobku. Na własnym stadionie pokonali 1:0   Bukową z Jastkowic! Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył skrzydłowy - Kamil Rębisz! Stalowcy wracają na 7 miejsce w tabeli i są coraz bliżej utrzymania w IV lidze podkarpackiej!

STAL NOWA DĘBA – Bukowa Jastkowice 1:0

57 min – Kamil Rębisz

Skład STALI NOWA DĘBA: Tomczyk - Diektiarenko, Karnat, Dudek, Głowacki, Kotrych (62. M. Wilk), Milanowski (77. Szypuła), S. Serafin, Rębisz, Puzio (83. Durlak), K. Serafin (90+1. Nowak)

Nowodębianie przed 24. kolejką YesSport IV ligi mieli 11punktów przewagi nad Jastkowicami,  rywal tak jak my, wierzy w utrzymanie i spotkanie zapowiadało się naprawdę obiecująco. Stalowcy mecz rozpoczęli od mocnego uderzenia. Od razu ruszyli do przodu i szybko chcieli złamać defensywę Bukowców. Doskonałą okazję zmarnował  Kamil Serafin. W pojedynku sam na sam z bramkarzem gości nie zachował zimnej krwi i piłka po jego strzale powędrowała obok słupka.

Do przerwy utrzymuje się bezbramkowy wynik, jednak to piłkarze z Nowej Dęby byli stroną dominującą. Druga połowa również przebiegała pod dyktando gospodarzy. W 57 minucie ataki przyniosły efekt. Płaskie dośrodkowanie Tomasza Diektiarenko  na gola zamienia Kamil Rębisz. Skrzydłowy pod wodzą trenera Hynowskiego dojrzewa piłkarsko. Mimo młodego wieku wyrasta na prawdziwego lidera przednich formacji.  W końcówce spotkania sytuację sam na sam wybronił Piotr Tomczyk, a my nie potrafiliśmy wykorzystać kontry  w przewadze i podwyższyć wyniku.

Dziś o dotkliwej porażce z Rzemieślnikiem nikt już nie pamięta. Zespół zareagował pozytywnie i wrócił na 7 miejsce w ligowej tabeli. Każde zwycięstwo jest na wagę złota, zwłaszcza teraz na finiszu rozgrywek. O kolejne ligowe punkty przyjdzie nam walczyć z Sokołem Sokolniki. Mecz już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00  na stadionie miejskim w Nowej Dębie.